Forum

Tek Vdsl Modem ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek Vdsl Modem üzerinde 2 statik ip?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,157 Görüntüleme
(@ozgureke)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Türk telekomun birden fazla statik ip verdiğini biliyorum, router üzerinde de birden fazla atm ve pvc yapılandırması mevcut, benim merak ettiğim tek vdsl modem üzerinde iki statik ip kullanılabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 28/01/2011 20:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bahsettiğiniz vdsl modem basit bir modemse sonlandıramazsınız ikinci hattı takacağınız port olmayacak port varsa zaten cihazın böyle bir özelliği olmuş oluyor 🙂 cisco 2800 serisinden routerları gibi bir cihazınız varsa ve gerekli modüller takılıysa yapılabilir. Zywall sonicwall ve watchguard gibi utm firewallarda yapabiliyor.

Gönderildi : 28/01/2011 20:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba;

Türk telekomun birden fazla statik ip verdiğini biliyorum, router üzerinde de birden fazla atm ve pvc yapılandırması mevcut, benim merak ettiğim tek vdsl modem üzerinde iki statik ip kullanılabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler.

Birden fazla PVC genelde birden fazla birbirinden farklı hizmet vermek için kullanılır. IP istiyorsanız ve bunu bir adet istiyorsanız telekomun yapması gereken sadece static ARp kaydı olacaktır bildiğim kadarı ile yapmıyorlar. Ama birden fazla IP alacak ve blok olarak kullanacaksanız o zaman ana IP adresinize blok route ediyorlar. Burdada minimum IP isteiğinizin 8 olması gerekiyor ki aslında 6 IP alıyorsunuz.

Herhangi bir DrayTek cihazı ile bu IP adreslerini isterseniz Routing isterseniz NAT modunda kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 31/01/2011 02:52

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Telekom VDSL için tek hatta 2 tane IP vermiyor. Ya IP bloğu kiralıyacak yada ikinci IP içinde ayrı bir hat alacaksınız.

Gönderildi : 01/02/2011 12:06

Paylaş: