Forum

iki farklı gatwayle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki farklı gatwaylerin konuşması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@cevahirefendioglu)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Local networkde 2 faklı adsl modem. Local yapıda sıkıntı yok birbiri ile haberleşiyor dışardan Vpn ile bağlandığım da diğer modemi kullanan Getway kullanıcıları ile haberleşemiyorum. Modemlerin birbirleri ile haberlşmesi için yapımda ne gibi bir aksiyon izlemem gerekli. Amacım A getwayini kullanan kullanıcı ile B getwayini kullanan kullanıcıların dışardan Vpn ile  bağlantı ile ofise bağlantı yapıldığında da birbirleri ile haberleşmesi. İnternet üzerinde araştıma yaptım ama pek işime yarayacak bilgilere ulaşamadım.

Gönderildi : 27/01/2011 16:48

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Yapınız'dan bahseder misiniz.

Firewall , Server ,  Domian Ortamı vs. Erişimden kastınız Fileserver üzerinde ki dosyalara  erişim mi?

Gönderildi : 27/01/2011 20:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar.

Local networkde 2 faklı adsl modem. Local yapıda sıkıntı yok birbiri ile haberleşiyor dışardan Vpn ile bağlandığım da diğer modemi kullanan Getway kullanıcıları ile haberleşemiyorum. Modemlerin birbirleri ile haberlşmesi için yapımda ne gibi bir aksiyon izlemem gerekli. Amacım A getwayini kullanan kullanıcı ile B getwayini kullanan kullanıcıların dışardan Vpn ile  bağlantı ile ofise bağlantı yapıldığında da birbirleri ile haberleşmesi. İnternet üzerinde araştıma yaptım ama pek işime yarayacak bilgilere ulaşamadım.

Merhaba,

İki farklı modem kullandığınızda sisteminizdeki cihazlar IP blokları aynı olduğu sürece birbirleri ile doğal olarak haberleşecektirler. Dışardan VPN sistemi ile gelen kullanıcılar ise sadece VPN ile geldikleri modemi kullanan kullanıcılar ile haberleşecektir. Bunu önlemek için Dual WAN bir cihaz alıp iki hattınızı birleştirin ve tek hat haline çevirin. DrayTek 2920 cihazı ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu şekilde iki hattan hangisinden olursa olsun VPN ile gelen kullanıcılar siz aski bir firewall kuralı yazmadıgınız sürece tüm network ile haberleşecektir.

Gönderildi : 31/01/2011 02:55

Paylaş: