Forum

Zyxel G-560

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel G-560

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar.Elimizde bulunan zyxel g-560 cihazımıza şifre vermek istiyorum fakat cihazmızı pc kablo ile bağlamak istediğimizde sarı renkli bağlantı simgesi geliyor.Cihazmızın ip'sini nasıl öğrenebilirim??

Gönderildi : 06/07/2010 18:01

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Merhaba

Anladığım kadarı ile cihazı bilgisayara bağladığınızda bilgisayarınız IP alamıyor. Çünkü AP üzerinde dhcp server çalışmıyor. Bu durumda söyle yapabilirsiniz. Bu mevcut sistemde çalıan bir cihaz ise yerine takın. NetScan tarzı IP scanner yazılımları ile network ünüzü taratın.Program bulduğu cihazların karşısında Mac adreslerinide gösterir. Elinizdeki Cihazın altındaki etikette MAC adresini bulabilirsiniz. Programın tarama sonucları ile bunu karşılaştırarak IP adresine ulaşabilirsiniz. IP yi bulduktan sonra cihaza erişip istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Yada cihazın üzerindeki reset butonunu kullanarak cihazı fabrika ayarlarına geri getirebilir. Kullanım klavuzunda yazan IP adresinden cihaza ulaşıp kendi ağınıza uygun IP ve şifreleme vs ayarlarını yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 06/07/2010 19:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Resul bey dediğinizi yaptım.Programla tarattım fakat acces point te isim bol olduğu için IP yi bulamadım.Resetlemek istediğimde ise yine aynı sarı bağlantı işareti geliyor..

Gönderildi : 06/07/2010 19:34

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Cihazı resetledi iseniz; kullanım klavuzuna bakın ve cihazın fabrika cıkışı IP adresini öğrenin(örn 192.168.1.1 olsun) . Daha sonra kendi bilgisayarınıza aynı ağdan bir IP adresi verin ( örn. 192.168.1.5). Bağlantı kablonuzda problem yok ise cihaza ping çekebiliyor olmanız lazım.

ping 192.168.1.1

Internet Explorer 'ın adres satırına Cihazın IP adresini yazarsanız yönetimi yapabileceğiniz Web sayfası gelecektir.

Gönderildi : 06/07/2010 20:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Resul bey cihazın sorunu resetlenemiyor olması.Fakat  şifresiz olarak cihaz çalışıyor sorun yok.İp range programlarıyla tarattığımda cihazın adı olmadığından boş gözüküyor.

Gönderildi : 06/07/2010 20:25

Paylaş: