Forum

windows 7'de Port Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7'de Port Yönlendirme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar bir problemimi sizlerle paylaşmak istiyorum, umarım bir çözüm üretebilirsiniz.

Senaryom şöyle;

Elimde 1 adet pc var. Dış IP si, (3G) 188.41.22.25, iç ip si 192.168.0.1

2. pc nin iç ip si 192.168.0.5

Bu iki pc cross kablo ile birbirlerine bağlı

Yapmak istediğim 3G bağlantısı olan makineye dışarıdan gelen 80 portunu 2. pc 'nin 80 portuna yönlendirmesi. 2.pc içerisinde web sunucusu var. Bu sunucuya erişmek istiyorum. Bu mümkün mü acaba? 1. pc'nin işletim sistemi windows 7 Ultimate.

Gönderildi : 05/07/2010 17:59

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

bu işlemi W7 üzerinde gerçekleştiremezsiniz. w7 son kullanıcı işletim sistemi olup Network yönetimine dair herhangi bir yapılandırma bulunmamaktadır.

Ortama bir adet Sw dahil edin, GW olarak 3g Modeminizi görsün ve 3g modeminiz üzerinden Port yönlendirmesini W7 bilgisayarınıza gerçekleştirin.

kolay gelsin.

Gönderildi : 05/07/2010 20:31

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler cevabınız için

Gönderildi : 06/07/2010 12:26

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Herhangi bir router özellikli modem  veyahut da  Firewall yardımı ile

NAPT dediğimiz (network address port translation) işlemi ile bunu gerçekleştirebilirsin. Şöyle ki  örneğin dışarıdan local de bir makineye ulaşmak istiyorsun. FW veya Modem üzerinden diyeceksin ki  bu port ile gelen her isteği şu ip ye yönlendir. Dışarı veya içeri farketmeden  dış ipye bile o port yazılmış olsa senin gösterdiğin makineye gidecektir.

OS ler üzerinde  port yönlendirme yoktur. Ancak advanced sekmesinden gelip 2. ip yi verebilir gerektiğinde diğer ip yi kullanmasını sağlayabilirsin. Max da yapılabilecek işler bunlardır. Eğer OS  server 2003 ise onlarda biraz daha routing işlemine dönük prosedürler kullanılabilir.

Gönderildi : 06/07/2010 14:46

Paylaş: