Anasayfa » Forum

NETWORK ten yedek a...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

NETWORK ten yedek alma

tayberiss
(@tayberiss)
Üye

Merhaba arkadaşlar.


öncelikle şunu vurgulamak iserim sitenin içeriği düzgün ve çok güzel bilgiler var.


Sorun ise 50 Pc bir network düşünün normal bir xp bigisayarı ile yaklaşık 8 bilgisyarın yedeğini her ay ağ üzerinden yedek almak istiyorum bunu nasıl pratik bir şekilde yapmalıyım ne türk yazılım kullanmalıyım.Farklı görüşünüz varsa sunabilirsiniz.Şimdiden tşk ederim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 10/06/2010 20:55
Yalçin KARACA
(@yalcinkaraca)
Üye

Merhabalar vermiş oldugum link işinizi görücektir.


http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/09/28/acronis-true-_3101_mage-for-microsoft-small-business-server.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/06/2010 21:34
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2010/05/09/dpm2010-ile-son-kullan-c-verilerinin-korunmas-data-protection-manager-client.aspx


DPM Client yazılımı ile uygulayacak olduğunuz şirket politikası çerçevesinde son kullanıcınız kendi verilerini yedekleyip, geri dönebilme yeteneğine sahip durumdadır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/06/2010 00:55
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

Merhabalar,

 

Bu tür sistemler için sunucu kullanma zamanı çoktan geçmiş durumda. Ülkemizde lisanslı yazılım olayına pek dikkat edilmesede yurt dışında oldukca yüksek oranda dikkat ediliyor, tabi birde bu sistemin çalıştırılacağı sunucu var ki böyle bir makinanın oldukca yüksek olan enerji tüketimi dikkate alındığında oldukca yüksek maliyetler çıkartabiliyorlar.

 

Bu tür sistemler için şu an ülkemizdede çok hızlı olmasada hızlı bir şekilde NAS sunuculara geçiliyor, NAS sistemleri kapalı sistem olarak adlandırılan ve işe özel üretilen sistemlerdir, donanımsal olarakişe özel üretildiklerinden enerji tüketimleri çok azdır ve sürekli maliyetlerde dikkat dışı bırakılacakkadar düşük tüketimleri vardır. Normal PC lere göre nerdeyse hiç bakım gerektirmezler bahsettiğiniz sayıya istinaden alacağınız modelde muhtemel bakım gerektirecek parça sayısı kolay sökülebilir durumda olan bir tek fan olacaktır. Yazılım maliyetleri bulunmamaktadır, yazılımları genelde Free BSD ya da Linux olduğundan ücretsiz yazılımlardır. Ayrıca Lisans ve Sunucu parası dikkate alındıgında nerdeyse çok komik rakamlara satılmaktadırlar.

 

Tavsiyem Synology marka NAS cihazlarından alarak, yanında gelen ücretsiz yedekleme yazılımı ile birlikte sisteminizi Günlük, Aylık olarak yedelerinizi almanız aynı yazılım SYNC olarak çalışab,lmekte ve 1ms gibi bir sürede eşleşme yapabilmekte. ( www.synology.com, www.depoturk.com )

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/06/2010 01:21
 Anonim

Bir adet eski XP makinenize SATA destekli ise iyi olur.

XP pro yada üstü ile sorun yaşamadan yedekleme alırsınız.

Sisteme ekleyeceğiniz diskler ihtiyacınıza göre değişir.

Yedek bilgisayarındaki Administrator hesabını tüm bilgisayarlara tanımlayın.

Yedek bilgisayarına Cobian Backup programını yükleyin.

Kaynak olarak \\yedeklenecek-bilgisayar\c$\document and settings\user\

hedef olarak yedek diskinizi tanımlarsanız cobian yedeklemelerinizi profillere göre yapar.

Cobian ile önce tam yedek alın ardınan farklı kayıt alırsanız sadece değişen dosyaları alacağından sonraki yedeklemeleri haftalık günlük bile alabilirsiniz.

maliyetide fazla olmaz. Ama bu istem içinde PSU ve UPSlerine dikkat edin.  20-30$ için veri kaybı yaşamayın.

Ayrıca bu tür bir sistemle bir çok işlevide yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 01:38
mustafa kaya
(@mustafakaya)
Üye

Lisanslar Xp Pro ise NTBACKUP kullanarak aylık yedek ayarlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/08/2010 16:14
Paylaş: