Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Telekom

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konu bu böüme pek uygun olmayabilir fakat başaka bir bölüm bulamaıdm.:)

Arkadaşlar, son 1 haftadır internet bağlantılarındaki sorun  had safhada. Telekomdan bilgi almak hiç kolay değil. Neler olup bittiğinden haberi olan var mı? Konu nedir ve ne zamana kadar çözümlenir merak ediyorum.

Gönderildi : 11/06/2010 09:26

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bağlı bulunduğunuz bölgede sıkıntı olabilir.

Yakın çevrenizdeki internet kullanıcılarında'da aynı sorun varmı?

Tşk.

Gönderildi : 11/06/2010 12:10

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Konu bu böüme pek uygun olmayabilir fakat başaka bir bölüm bulamaıdm.:)

Arkadaşlar, son 1 haftadır internet bağlantılarındaki sorun  had safhada. Telekomdan bilgi almak hiç kolay değil. Neler olup bittiğinden haberi olan var mı? Konu nedir ve ne zamana kadar çözümlenir merak ediyorum.

Telekom uzun zamandır saha dolapları ile merkez santraller arasında bulunan bakır sistemi kaldırıp bunun yerine fiber  döşemekte, bölgenizde bu tür bir açlışma olabilir. Ama en sağlıklı sorun sebebini yine bağlı bulunduğunuz telekom müdürlüğünden alabilirsiniz.

Gönderildi : 11/06/2010 12:39

(@volkankulalar)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Yaşadığın sorun nedir ki? Link mi gidip geliyor yoksa performance sorunu mu yaşıyorsun.

Gönderildi : 11/06/2010 14:44

(@NuriYILMAZ)
Gönderiler: 1
New Member

bizim bir merkezimizde de telekomdan kaynaklanan sorunumuz var gshdsl internet bağlantımız olan 2 merkezimiz var birinde hiç bir şekilde kesinti olmamakta ancak diğer merkezimizde gün içinde devamlı kesintiler olmakta vpn yaptığımızdan dolayı da çok zararını görmekteyiz. telekoma ne kadar arıza kaydı bıraktığımızı bilemizsiniz 5 aydan beri devam etmekte gshdsl bağlantısıyla bu tür sorun yaşayan varmı.

Gönderildi : 11/06/2010 15:47

(@volkankulalar)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Peki kesintilerin yaşanması ile ilgili olarak o zaman şunu yapabilirsin. Modem i alıp bina girişindeki reglet te test yapabilirmisin? Burada da kesintiler yaşayacak mısın? Senin localinde olan bir sorun olmasın.

Gönderildi : 11/06/2010 18:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Sorun tek bir yerde olsa anlayacağım. Ama sorun bir gün sefaköyde diğer gün kadıköyde diğer gün ramide diğer gün başka yerlerde. Dolayısıyla sorunun telekom tarafında olduğu belli. Şu google ve youtube ile uğraşıyorlar belki bundan kaynaklanıyordur diye düşünüyorumya da Erhan arkadaşın söylediği gibi kablolama çalışmasından olabilir. Gerçi son 2 gündür bağlantı sorunu diye telefon gelmiyor. Umarım artık bitmiştir sıkıntılar.

Nuri bey bu gshdsl hattında yaşadığınız sorunun aynısını ben de yaşıyordum son 4-5 aydır. Defalarca telekoma arıza kaydı bıraktım. Cevapları hep "Kontrol ettik modeminiz hatla buluşuyor herhangi bir sorun yok" oldu. Zaten onlara sorun olduğunu kabul ettiremezsiniz. Bu sefer gittim yeni bir gshdsl başvurusu yaptım. Bu şekilde sorunlar sona erdi. Siz de yeni bir hat başvurusu yapın yeni hat geldikten sonra eskisini iptal ettirin. Başka yolu yok bundan kurtulmanın.

Telekom el değiştirdiğinde uzmanları işten çıkarıp tecrübesiz kişileri işe alıp yetiştirmeye çalıştığından daha bu sorunları çok yaşarız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/06/2010 00:17

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Kullandığınız cihazların 3G backup özelliği varbelki bunu değerlendirebilirsiniz. Şu an birkaç çok noktalı sistemde kullanılıyor ve oldukca memnunlar, G.SDSL gitse dahi cihazlar 3G üzerinden VPN ve diğer trafikleri geçirebilmekteler.

Gönderildi : 12/06/2010 02:07

Paylaş: