Forum

Network de Acces Po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network de Acces Pointleri ve Print serverleri Çalışıp Çalışmadığının kotrolü için program

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@ozcanozarslan)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar.

Network e bağlı 20 adet acces point 16 adet print server mevcut.

Ben bunları bir program vasıtası ile günlük çalışıp çalışmadıklarını nasıl anlayabilirim.

Delphide kendimiz ping de attırabileceğimiz bir yöntemde olabilir önemli olan günlük bunu belli zamanlarda iki kere yapacak ve bize mail atacak veya bizde gidip bakabiliriz mail atması daha iyi olur.

Çünkü fiziksel kontrol her gün mümkün olmadığından ancak sorun çıkınca müdahele ediliyor ve bu da bize müşteri memnuniyetsizliği yaşatıyor. Bu iş için bir program mümkünmüdür.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/12/2009 15:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu değişik bir istek olmuş ama şöyle bir öeneri olabilir.

bir bat dosyası yaparsınız ve bu ürünlerin ip numaralarını pinglersiniz zaten altı üstü 10 access point.Ama bi accesspoint kolay kolay devre dışı kalmaz.

Kamera bilgisayarları için dameware programı ile uzaktan bağlanıp durumlarını kontrol edebilirsiiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/12/2009 16:53

Paylaş: