Forum

G.SHDSL Modem

Bildirimler
Hepsini Temizle

G.SHDSL Modem

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member
Konu başlatıcı

ZyXel G.SHDSL modem aldım, hattımı TTNET'e bağlattım. Fakat modemle gelen kablo dört telli. Bunların orta uçlarına bağlantı yaptım fakat bağlantı kurmadı. Nedeni ne olabilir? Yoksa diğer uçlarmı?

Gönderildi : 19/12/2009 22:52

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bunu bulmak için ya konbinasyon yapacaksın, yada kablo bulucu aletle telekomun bina dışında bağladığı kabloların 2 sine cihazı bağlayarak bina içinden test edeceksin

öneri:genelde mavi beyaz kullanılır

Gönderildi : 20/12/2009 01:05

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Telekomun binanın telefon ankastre kutusuna çektiği hattı santralciye sistem odamda sonlandırttım. Bu konuda hata yapılması imkansız çünki işe yapan profesyonel bir santralci. Modem şuan bridge modda ve fortigate'e bağlı. Kullanıcın bilgilerinin yanlış olması durumunda modem üzerindeki DSL ışığının yanması gerekmiyormu? Bende yanmıyor.

Gönderildi : 20/12/2009 01:23

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba

Kablonun bir ucu orjinal çakılı olsun (2li) kablonun diğer açık 2 telli kısmı komibnasyon yaparak bulabilirsin.Kablonun ucu telefon jakı ama ufak temassızlıkta hata kabul etmiyor.Bunu da göz önünde bulundurunuz.

Gönderildi : 20/12/2009 02:55

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kabloda bir sıkıntı yok görünüyor. Hat gelip şifre yanklış olduğunda DSL ışığı yanarmı?

Gönderildi : 20/12/2009 04:07

(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member

modemlerin bazılarında internet lambası ayrı olur.şifre yanlış olduğunda bu yanmaz.dsl genelde hat ile ilgilidir. telefon bağlayarak test edin.modeme gireecek ucu rj 15 ile çakın iki ucunu rastgele,sonra ucunu kesin diğer dört teli iki iki deneyin telefona sinyal geldiğinde bulursunuz.

Gönderildi : 20/12/2009 13:11

Paylaş: