Forum

OTELDE WRİLES YAYIN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OTELDE WRİLES YAYINI TEK ACCES POİNTLE

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@ozcanozarslan)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar Otelde müşterilerimize wiriles yayını vermemiz gerekiyor. Otelden biraz bahsedecek olursam otel iki bloktan oluşuyor. A ve B blok Fakat B blokta sourn yok havuza bütün odaları bakıyor Fakat A blok Bir U şeklinde her cephedeki odalar  farklı yönlere bakıyor.

Otelin şeklini belki biraz anlşılması zor olabilir fakat aşağıda çizmeye çalıştım kuş bakışı yukardan görünüm bu şekilde dedir otel 5 katlıdır. 

A BLOK                                        B BLOK

B   A   T   I                                              B  A  T  I

D  G    xxxxxxxxxxxxxxxx              xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx   K

E   Ü   xxO-----O-------O-----O            xxxOxxxOxxOxxxOxxxOxx  U

N   N   xxO                      O                 .                   .       .         Z

İ   E     xx O----O----O------Ox        .         .      havuz     .       .       E

Z  Y     xxxxxxxxxxxxxxxx                  .       .       ACCES POİNT Y

D      O      Ğ   U 

Burda nasıl bir güçte autdor anten ve hangi güçte bir acces point önerebilirsiniz ki ben bu 5 katta tek acces pointle her odadan en az 3 diş sinyal alabileyim.

Bildiğiniz bu işler için en iyi çözümler nelerdir. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Anten 360 derece mi yoksa yönlü bir anten mi olmalı.

5 katlı olduğu için bina anten koyma yeri biraz yüksekte mi olmalı .

Duvarlardan da en iyi sinyali geçirebilen acces point ve anten neleri tavsiye edebilirsiniz.

Bilgilerinize ihtiyacımız var Teşekkürler.

Gönderildi : 18/12/2009 15:32

(@umitgezzer)
Gönderiler: 24
Eminent Member

bende  uzun zaman böyle bi soruna çözüm bulabilmek için ugraşmıştım en saglıklı yöntem her katta bi acees point  kurmanız  bu şekilde hem daha maliyetli hemde size ilerde sorun çıkarmaz piyasada güçlü acess poinler var ama ne kadar güçlü olsada her katta acess point daha saglıklı olur diye tecrübelerime dayanarak yazıyorum 🙂

Gönderildi : 18/12/2009 15:42

(@ArkinSEKER)
Gönderiler: 9
Active Member

daha sık aralıklarla, yayın gücü daha kuvvetli bir access point le sorun hallolur bence.

birde keşke kullandığımız cihazların isimlerini daha iyi bilsek???

Gönderildi : 18/12/2009 18:41

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member

engenius marka outdoor accses point kullanırsan daha iyi olur sorununu çözer. 1 tane ile çözemessin. 60 derecelik bir açı ile sinyal dağıtır. ancak yukarıda da belirtildiği gibi bu acsess pointlerden  her kata 60 derecelik açıyı basacak şekilde ayarlarsan sorun .çözüllür

Gönderildi : 02/01/2010 22:17

(@memedaligurbuz)
Gönderiler: 21
Eminent Member

tek access poinle zor her kata yada birer kat ara ile  linksys range expender kullan sağlıklı problemsiz.

Gönderildi : 08/01/2010 15:49

Paylaş: