Forum

Online Arşiv Özelli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Online Arşiv Özelliğinin Çalışmaması

4 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
327 Görüntüleme
(@kamilozel)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Online arşiv özelliğini aktif ediyorum, kuralı uyguluyorum uzun süre bekledim çalışmadı.

Daha sonra Powershell üzerinden exchange online a bağlanıp kodla aktif ettim yine çalışmadı.

Konu hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Baktığım makalelerde Exchange(Legacy) kısmı görünmüyor. Önceki uygulanan kuralların etkisi olabilir mi ?

image

Gönderildi : 10/04/2023 13:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Adımlarınızı bir daha kontrol edin isterseniz

https://www.cozumpark.com/ofis-365-exchange-online-arsivleme-ozelligi-devreye-almak/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2023 17:49

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

merhaba,

online arşiv özelliği, devreye aldığınızda çok hızlı sonuçlar aldığınız bir servis değil. Özellikle posta kutusu doluluğu %90 üzerindeyken arşiv açmışsanız burada yavaş çalışan arşiv değil birincil posta kutusu oluyor genelde. Yani tetiklemeniz gereken, müdahale edilmesi gereken birincil posta kutusu oluyor. Bunun için Aşağıdaki dökümanda bulunan Start-managedfolderassistant komutunu kullanabilirsiniz

https://learn.microsoft.com/en-us/powershell/module/exchange/start-managedfolderassistant?view=exchange-ps

Saklama politikaları eskiden klasik exchange server yönetim merkezindeydi fakat şimdi sizin ekran görüntüsünü attığınız uyumluluk merkezi altındaki Veri Yaşam Döngüsü menüsünde bulunmakta. Burada Exchange (Legacy) olandan saklama politikalarını yönetebilirsiniz

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 10/04/2023 20:36
Hakan Uzuner reacted

(@kamilozel)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

@tayfuntech Merhaba, beklemek istemediğim için, gerekli komutları kullanmıştım, ona istinaden herhangi bir değişiklik olmadı maalesef.

Gönderildi : 11/04/2023 08:51

Paylaş: