Forum

Outlook Açılırken Ş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook Açılırken Şifre Sorsun

8 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
547 Görüntüleme
(@abdullahgunaydin)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange kullanıyorum Outlook kullanılna pc ye bazen başka bir kullanıcıya render alması için vermke zorunda kalıyorum fakat tek kullanıcı kullanıyorum makinede orda da outlook var yapmak istediğim olay outlook açmak istediğimde şifre istemesi içeriği hiçbir şekilde göstermemesi pop3 olsa yapılabiliyor diye buldum internette 3. parti bir yazılım ile programlara şifre konulabiliyor mu

Gönderildi : 03/04/2023 00:36

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Günaydın;

Bilgisayarı kullanacak ikinci personeliniz için ikinci bir domain (varsa) kullanıcı hesabı oluşturulması daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Alternatif olarak yerel bir kullanıcı hesabı da açabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/04/2023 08:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Outlook üzerinde çözmek yerine zaten bu tür durumlar için tasarlanmış işletim sistemi guest hesabı veya bu render yapacak insan için ayrı bir hesap verirsiniz, bu sayede sizin oturum açık iken, kendi hesabı ile girer ve ıbırakın outlook' u başka hiç bir şeyi göremez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2023 12:16

(@onurgrgn)
Gönderiler: 23
Eminent Member

outlook ayarlar veri dosyası veri dosyasını şifrele derseniz açılışta outlook veri dosyasını açmasını şifre istiyor. Belki bu yöntem olabilir

Gönderildi : 04/04/2023 11:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Tabi bu da basit bir yöntem ama dediğim gibi profil gibi bir nimet varken neden 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/04/2023 13:50

(@abdullahgunaydin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Outlook üzerinde çözmek yerine zaten bu tür durumlar için tasarlanmış işletim sistemi guest hesabı veya bu render yapacak insan için ayrı bir hesap verirsiniz, bu sayede sizin oturum açık iken, kendi hesabı ile girer ve ıbırakın outlook' u başka hiç bir şeyi göremez.

kullanıcıda kurulu bir sürü program var hepsini diğer kullanıcıda aktif etmek gerekiyor lisans sorunları olabiliyor o yüzden bu seçenek benim için başarılı olmuyor

Gönderildi : 05/04/2023 15:30
Hakan Uzuner reacted

(@abdullahgunaydin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @onurgrgn

outlook ayarlar veri dosyası veri dosyasını şifrele derseniz açılışta outlook veri dosyasını açmasını şifre istiyor. Belki bu yöntem olabilir

bu seçeneğide denedim sadece şifre istiyor girmeyince yeni mail geliyor fakat eski gelen mailler olduğu gibi ortada kalıyor içeriğine de bakılabiliyor.

Microsoftun yada başka bir 3. parti yazılımın böyle bir şifreleme işi çıkarmamış olması enteresan

Gönderildi : 05/04/2023 15:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Enteresan değil çünkü isteğiniz mimariye ve genel isterlere uygun değil. Mesela klasör şifreleme başka bir konu çünkü disk erişimi konusudur farklı noktalardan ulaşılabilinir bir user ise 1 kişiye özeldir public gibi bir kullanım fikri oluşturulduğunda sizin ihtiyacınız gibi açıklar oluşur doğaldır çünkü öyle bir fikirle geliştirilmiyorlar. Asıl enterasan olan ise kurumsal da sizin cihaz ve user'ınıza ihtiyaç duyulması yaygınlığı olamayacak çok özel bir durum bu. Ayrıca bir program profile türü kuruluma sahip değilse (sadece Appdata altına) lisans sorunları olmaması gerekir .exe lisanslanmış oluyor genel cad cam yazılımlarında bu şekilde, cloud, user based türlerinde yine belki çözüm bulunabilir support'a yazılması lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2023 16:30

Paylaş: