Forum

RDS Üzerinde &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDS Üzerinde Çalışan Excel Donuyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
930 Görüntüleme
(@ErenOzel)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde Remote Desktop Connection kullanılarak terminal server a bağlanılıyor ve office programları buradan kullanılıyor. Sadece bir kullanıcıdan "excel dosyalarım donuyor" şikayeti alıyorum. Daha sonradan farkettimki bu donma, tek bir excel dosyasından kaynaklı. Bu dosyayı kullanan 2 kişi daha aynı problemle birkaç kez karşılaştığını söyledi (Shared Folder ile ortak dosyalar kullanılıyor). Muhtemelen o dosyada donma problemi oluştuğunda diğer excel dosyalarıda donuyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Benim tahminim excel dosyasının içerisindeki veriler ile alakalı.

Eğer benim düşüncem doğru ise;
dosya içerisindeki sorunu nerede ve nasıl aramalıyım ?
hatayı nasıl tespit ederim?

Teşekkürler

Gönderildi : 26/02/2019 17:41

(@kerimcanturk)
Gönderiler: 91
Üye

Merhaba,

Bu problem genelde excell içinde bulunan folder linklerden kaynaklanıyor, içeride bir veri bir linke gitmeye çalışıyor ve gidemediğinden donuyor veya gittiği yerde bir sıkıntı var. İlgili excelleri sayfa sayfa kopyalayıp yeni bir excele yapıştırırsan bazen hangi linke gidemediğini vs. hata olarak karşında gösteriyor. 
Bir dene istersen?

Gönderildi : 26/02/2019 17:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu tarz sorunları çözmek ne yazık ki zaman ve emek ister. Evet tahmininiz doğru büyük ihtimal ilgili dosya için ama sorunu bulmanız çok zor.

Bakmanız gereken yer tek tek hücreler de external bir link var mı, dosya paylaşım üzerinde mi açılıyor gibi. En temizi o excel i artık kullanmamak olacaktır ama o da sanırım kolay olmayacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2019 18:00

(@ErenOzel)
Active Member
Konu başlatıcı

Denedim fakat ne yazık ki herhangi bir hata göstermedi. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 26/02/2019 18:07

(@ErenOzel)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bu tarz sorunları çözmek ne yazık ki zaman ve emek ister. Evet tahmininiz doğru büyük ihtimal ilgili dosya için ama sorunu bulmanız çok zor.

Bakmanız gereken yer tek tek hücreler de external bir link var mı, dosya paylaşım üzerinde mi açılıyor gibi. En temizi o excel i artık kullanmamak olacaktır ama o da sanırım kolay olmayacaktır.

Evet, maalesef excel i kullanmamak şuan pek mümkün olmayacak 🙂 O yüzden ben tek tek hücreleri incelemeye başlıyım.

Teşekkürler Hakan hocam.

Gönderildi : 26/02/2019 18:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Kolaylıklar diliyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2019 13:41

Paylaş: