Forum

Mail gönderme

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail gönderme

12 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,927 Görüntüleme
(@ermanarslantas)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar
Ekte bulunan link de bulunan mail makrosu için desteğinize ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz?

Not: 
* Mail adresi outlook kullanmıyoruz. Windows da tanımlı bir mail programı mevcut.
* Konu kısmına standart yazı olacak.

İlgilenecek uzman arkadaşlara teşekkür ederim.

Link

https://drive.google.com/file/d/1xssbN9jHxUMNdnHFnrw61PgCpudwGB3Y/view?usp=sharing

Gönderildi : 26/02/2019 13:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Yazdığınızdan birşey anlaşılmıyor desem.
Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ve vb macro desteği var mı önemli. Elinizdekilerle tam hedefinizi de ayrıntılı yazın bence.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2019 14:43

(@ermanarslantas)
Active Member
Konu başlatıcı

Yazdığınızdan birşey anlaşılmıyor desem.
Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ve vb macro desteği var mı önemli. Elinizdekilerle tam hedefinizi de ayrıntılı yazın bence.

Merhaba

Ekte sunduğum linkte ki excel dosyam için makro ihtiyacım var. Uygulama olarak lotus kullanıyoruz fakat tarih belli olmamak kaydı ile belki ileride outlook geçebiliriz. Aslında windows ta tanımlı olan mail programı çalışsa daha iyi olur. 

İçerik olarak ise 1 çalışma kitabında 2 sayfalı excel sayfam var birisinde mail adreslerim ve iller var yani verilerim diğer tarafta ise makro butonum var. makro butonuma tıkladığımda listbox da seçtiğim ilin altında yer alan mail adreslerine mail programım ile manuel mail atmak istemekteyim.

Gönderildi : 26/02/2019 14:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Bütün uygulamaların macro desteği yok. Macro çalışabilmesi için uygulamanın MAPI çalışıyor olması da lazım. Bence bunun için macro yazmaya gerek yok daha basit yöntemi var.
Bir hücreye bağlantı/hyperlink eklersiniz tıkladığınızda default mail client'dan mail önünüze açılır. Bunu kendinize göre düzeltebilirsiniz.

mailto:[email protected]?subject=Unsubscribe&">[email protected]

https://www.extendoffice.com/documents/excel/2688-excel-mailto-link.html
https://trumpexcel.com/send-email-from-excel-hyperlink/

excel macro için ise;
https://www.makeuseof.com/tag/send-emails-excel-vba/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2019 16:35

(@ermanarslantas)
Active Member
Konu başlatıcı

Bütün uygulamaların macro desteği yok. Macro çalışabilmesi için uygulamanın MAPI çalışıyor olması da lazım. Bence bunun için macro yazmaya gerek yok daha basit yöntemi var.
Bir hücreye bağlantı/hyperlink eklersiniz tıkladığınızda default mail client'dan mail önünüze açılır. Bunu kendinize göre düzeltebilirsiniz.

mailto:[email protected]?subject=Unsubscribe&">[email protected]

https://www.extendoffice.com/documents/excel/2688-excel-mailto-link.html
https://trumpexcel.com/send-email-from-excel-hyperlink/

excel macro için ise;
https://www.makeuseof.com/tag/send-emails-excel-vba/

Bilgi için teşekkür ederim.

Yalnız bir sorum olacak köprü oluşturmak istedim maili mail programına taşıyamadım gidecek kişinin mail adresleri gelmiyor. 

Örnek olarak

herhangi bir hücreye =KÖPRÜ("mailto:;M27") yazıyorum istediğim sonucu alamıyorum. Yani tıkladığımda m27 deki maili al mail programında giden kişiye eklemeye çalıştım. m27 de makrolar ile sürekli değişen bir mail grubu var çünki

Gönderildi : 26/02/2019 20:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

=KÖPRÜ(BİRLEŞTİR("mailto:";B6;"?subject=Submission Ref Number ";A1;"&body=Hello ";C1))

Şöyle yaparsanız olacaktır. M27 ve istediğiniz diğer hücrelerden veri çekilebilir.

Buda bir yöntem 🙂
=KÖPRÜ("mailto:"&A2&"?cc="&A3; "NAME" )

Gönderildi : 26/02/2019 21:09

(@ermanarslantas)
Active Member
Konu başlatıcı

=KÖPRÜ(BİRLEŞTİR("mailto:";B6;"?subject=Submission Ref Number ";A1;"&body=Hello ";C1))

Şöyle yaparsanız olacaktır. M27 ve istediğiniz diğer hücrelerden veri çekilebilir.

Buda bir yöntem 🙂
=KÖPRÜ("mailto:"&A2&"?cc="&A3; "NAME" )

Merhaba

Gerçekten çok faydalı bir formül ve bilgi verdiniz sağolun. Makrodan vazgeçtim 🙂

Yalnız bir sorun var m27 de 8 den fazla mail var ise formül hata (#DEĞER) veriyor ama 8 ve altındaki sıralı maillerde sorun çıkartmıyor.

=KÖPRÜ("mailto:"&M27&"?subject=""deneme mail";"Mail gönderiniz")

Ufak bir sorum olacak

B2 hücresinin içerisine C121 den başlayıp AM121 hücresine kadar boş ve dolu verileri sonuna , virgül gelecek şekilde toplamak istiyorum ama sadece dolu hücreleri bir araya getirmeye çalışıyorum. boşlukları da alıyor.

=C122&", "&D122&", "&E122&", "&F122&", "&G122&", "&H122&", "&I122&", "&J122&", "&K122&", "&L122&", "&M122&", "&N122&", "&O122&", "&P122&", "&Q122&", "&R122&", "&S122

veya

=BİRLEŞTİR(C121;" ";D121;" ";E121;" ";F121;" ";G121;" ";H121;" ";I121;" ";J121;" ";K121;" ";L121;" ";M121;" ";N121;" ";O121;" ";P121;" ";Q121;" ";R121;" ";S121;" ";T121;" ";U121;" ";V121;" ";W121;" ";X121;" ";Y121;" ";Z121;" ";AA121;" ";AB121;" ";AC121;" ";AD121;" ";AE121;" ";AF121;" ";AG121;" ";AH121;" ";AI121;" ";AJ121;" ";AK121;" ";AL121;" ";AM121)

Gönderildi : 27/02/2019 11:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Bende 8 sorunu olmadı yöntemi değiştirmeye çalışın. Karakter sınırına dayanmıyordur herhalde.

Birleştirme şöyle
=BİRLEŞTİR(A2;",";A3;",";A4;",";A5;",";A6;"";A7;",";A8;",";A9;",";)

Boşlukları da sildirmek için iç içe formül uygulamanız lazım.
=BİRLEŞTİR(KIRP(A34);",";KIRP(B34);",";KIRP(C34);",";D34;",";E34;"";F34)
Ancak iç içede de sınır var 64 olması lazım.
ama kırp birden fazla olan boşlukları siler tek boşluklar kalır. Kalmaması için diğer yöntemleri denemeniz lazım yada o yapıya göre macro yazılması lazım.

https://www.cengizhankilicoglu.com/2017/12/excel-hucre-ici-bosluk-silme-ve-ekleme.html

burdakiler de belki işinize yarayabilir.
https://www.youtube.com/watch?v=JKGB3Ymf8ME

Sanırım karmaşık uzun listeli bir uğraşınız var bunu access de düzenleyip kullanmanız belki daha faydalı da olabilir.
Bir de table tarzı verilerin yönetimi için pivot table yönetimi öğrenin derim veri düzenleme daha kolay olabilir. Tabi mail gönderimi farklı bir işlem.

Gönderildi : 27/02/2019 23:26

(@ermanarslantas)
Active Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey

İlgi ve uğraşınız için teşekkür ederim. Kıymetli vaktinizi ayırdınız sağolun varolun. Bir problem olursa yeni konu açarım veya buradan yazarım. İyi günler.

Gönderildi : 28/02/2019 11:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Eyvallah. İyi günler. 🙂

Gönderildi : 28/02/2019 21:58

(@ermanarslantas)
Active Member
Konu başlatıcı

=KÖPRÜ("mailto:"&M32&"?subject=İmza ""?body=Merhaba; %0A%0A%0A""H17;"" ............................ ektedir.%0A%0A%0A";"MAİL GÖNDERMEK İÇİN TIKLAYINIZ ")

Üstadım rahatsız ettim ufak bir ricam var. 

H17 yi eklemek istedim formüle ama kabul etmiyor. H17 den veri çekeceğim 

Gönderildi : 01/03/2019 18:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Yukarıda örneği var 
buna göre yaparsan olur.
" " içerisine koyarsan alamazsın hücreden. Metni direkt yazdıracaksın subject, body taglarına.

Gönderildi : 02/03/2019 09:45

Paylaş: