Forum

Ofis 365 Portaldan ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis 365 Portaldan Mailbox Arşivleme

Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Üye

Selamlar Değerli Arkadaşlar,

 

Ofis 365 yönetim merkezinden bir kural oluşturdum. 1 yıldan önceki mailleri arşivle diye. Daha sonra kullanıcı arayüzünde oluşturduğum kuralı gösterdim. Peki ne zaman arşivlemeye başlıyor? ? 1 gün geçmesine rağmen posta kutusu dolu uyarısı hala geçmiş değil. Outlook üzerinden arşivlemeyi sormuyorum. Kural oluşturarak tüm kullanıcıların mailbox datalarının otomatik arşivlenmesini istiyorum sadece. 

 

Teşekkür ederim. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/04/2018 03:54

Ismail  Kahveci
(@IsmailKahveci)
Üye

Merhaba,

 

Öncelikle Office 365 Online arşivleme gereksinimleri bahsetmek istiyorum.Arşivleme hizmetini Plan2 hesaplarında ve Plan2’yi içeren planlarda kullanabilirsiniz.Sadece Plan2 hesabınız varsa ve arşivinizi Outlook’ta görmek istiyorsanız, Outlook Pro versiyonunun bilgisayarınızda olması gerekmektedir.Office standart versiyonu varsa bu özelliği sadece Owa’da görebilirsiniz.

Bekleme ilkesini ( 1 yıldan önceki mailleri arşivle ) oluşturduktan sonra bu ilkeyi kullanıcıya atamamız geeklemektedir. Bu işlemi kullanıcının Exchange özellklerinin altında Retenction Policy kısmından ilkeyi seçtikten sonra, arşiv seçeneğini seçiyoruz. Bu şekilde tekrar deneyebilir misiniz.

Kolay Gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2018 12:53

Doğan TOPKAYA
(@dogantopkaya)
Üye

office 365 business premium paketimiz mevcut. Bu dediklerinizi biliyorum, oluşturduğum kuralı kullanıcı tarafında Retenction Policy'den eşleştiriyorum. Hemen başlamıyor. Bir süre mi geçmesi gerekiyor. Bazı kullanıcılarda 1 hafta bazılarında birkaç gün sonra arşivleme başlıyor. Hemen başlat diye bir seçeneğimiz mevcut mu bunu anlamak istiyorum aslında.

 

Teşekkür ederim dönüşünüz için. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/04/2018 13:30

Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba Doğan Bey,

 

Office 365 üzerindeki Online Archive özelliği kullanıcı tarafında archive özelliğini aktif edip ve retention policy'i ayarladığınız andan itibaren 24 saat sonra geçerli olacaktır. Buradaki işlemi manuel olarak malesef başlatamıyoruz.

 

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2018 15:22

Paylaş: