Forum

Office365 - Outlook...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office365 - Outlook 2016 mail arama sorunu

38 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
5,703 Görüntüleme
(@SametYaric)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selam ,   

Office365 - Outlook 2016  mailbox da arama yaparken bazı maillerin , okunmamış mail simgesiyle birlikte taslak şeklinde kopyaları görüntüleniyor.  

Maillerin altında "Bu öğe etkin içerik içeriyor. İçeriklerini okumak için öğeyi açın."  ibaresi yazıyor.  Bunları nasıl devredışı bırakabilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/03/2018 11:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Aramada çıkan sonuçlar klsör görünümünde, Eşitleme Sorunları başlığı altındaki mailler olabilir. Bunları silebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2018 12:32

(@SametYaric)
Active Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz kısımda göremedim ama , sadece ekli olan maillerde bunu yaptığını fark ettim.

Gönderildi : 28/03/2018 14:44

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Web mailde durum nedir? Orada nasıl gözüküyor?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2018 18:43

(@SametYaric)
Active Member
Konu başlatıcı

Aynı şekilde web mailde arama yapıldığında ekli mail kopyaları taslak olarak görünüyor.  Her gelen ekli maillerin bir kopyası gibi oluşturuyor. Mail içerik biçimi de değişiyor. 

Gönderildi : 28/03/2018 19:51

(@www-rizasahan-com)
_

Outlook üzerinde bir kural v.s. tanımlaması olabilir mi? Outlook üzerinde olmasa bil Ofis 365 konsolda posta akışı kurallar kısmında bir kural olabilir mi?

Gönderildi : 29/03/2018 16:54

(@SercanOvali)
Gönderiler: 1
New Member

Benzer bir sorunu biz de yaşıyoruz linkte paylaştığım adımların hepsini denemiş olmamıza rağmen bir sonuç alamadık  https://social.technet.microsoft.com/Forums/office/en-US/f3dbd01e-bfd5-4e25-819c-ead83fad1ad0/outlook-search-results-in-mail-copies?forum=outlook

Gönderildi : 05/04/2018 16:08

(@www-rizasahan-com)
_

5 yıldır böyle bir sorun yaşamadım. Mutlaka bir yerde hatalı bir kural v.s. vardır. En kötü ihtimalle yönetim konsolundan bir destek isteği açın bağlanıp kontrol etsinler.

Gönderildi : 06/04/2018 12:02

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

Merhaba bu sorunu çözebildiniz mi?

aynı sorun bende de var

Gönderildi : 10/04/2018 19:35

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

outlook üzerinde herhangi bir security tool etkin mi ? bkz. av/as vb.

var ise devre dışı bırakarak, tekrar test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2018 04:38

(@ertanyildizdal)
Reputable Member

konu ile ilgili Microsoft firmasından bildirildiği üzere ;Outlook 2016 e posta istemcisinde yazılımsal bir sorun olduğu ve dünya genelinde tüm kullanıcıları etkilediği düzeltilmesi ile ilgili KB yayınlanacağı iletildi.

Gönderildi : 21/05/2018 18:32

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

bilgi ve geri bildirim için teşekkürler.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2018 03:26

(@yasin_can)
Gönderiler: 191
Reputable Member

konu ile ilgili Microsoft firmasından bildirildiği üzere ;Outlook 2016 e posta istemcisinde yazılımsal bir sorun olduğu ve dünya genelinde tüm kullanıcıları etkilediği düzeltilmesi ile ilgili KB yayınlanacağı iletildi.

Merhaba,

Konuyla ilgili çözüm geldi mi acaba?

Gönderildi : 19/06/2018 18:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sizde bir sorun mu var?

Sorun OWA da da var ise MS e case açabilirsin. Ama outlook da sorun yaşıyorsan buna bakabilirsin

http://www.hakanuzuner.com/index.php/outlook-arama-sorunu.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 22/06/2018 15:18

(@yasin_can)
Reputable Member

Merhaba

Sizde bir sorun mu var?

Sorun OWA da da var ise MS e case açabilirsin. Ama outlook da sorun yaşıyorsan buna bakabilirsin

Merhaba Hakan Bey,

Evet, şöyle bir sorun yaşıyorum. Outlookta arama yaparken ekli maillerin hem düzgün hali çıkıyor hem de ekli mail outlook içinde  taslak halinde görünüyor.

Gönderildi : 25/06/2018 11:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

OWA da bu sorun yok ise sorun outlook kaynaklıdır. Muhtemel indekslerin bozulduğu için komple bir sıfır profil ile dener misiniz?

Ek olarak bu sorun sadece bir bilgisayarda mı var?

Gönderildi : 25/06/2018 12:25

(@ertanyildizdal)
Reputable Member

Merhaba

Sorun Windows 10 - Office 2016 da yaşanıyor

1709 update sonrası çıkmaya başladı

birden fazla PC de aynı sorun yaşanıyor profil yenilensede sorun devam ediyor.

MS' e case açıldı KB çıkacağı bildirildi.

Gönderildi : 25/06/2018 13:07

(@yasin_can)
Reputable Member

OWA da bu sorun yok ise sorun outlook kaynaklıdır. Muhtemel indekslerin bozulduğu için komple bir sıfır profil ile dener misiniz?

Ek olarak bu sorun sadece bir bilgisayarda mı var?

OWA'da da var maalesef. Farklı bir bilgisayar ve yeni profiller üzerinden denedik yine aynı.

Gönderildi : 25/06/2018 13:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

Sorun Windows 10 - Office 2016 da yaşanıyor

1709 update sonrası çıkmaya başladı

birden fazla PC de aynı sorun yaşanıyor profil yenilensede sorun devam ediyor.

MS' e case açıldı KB çıkacağı bildirildi.

Bunlardan farklı bir şey mi söylediğin, kaynak var mı?

Bu arada OWA da da var demiş, eğer OWA da da var ise zaten outlook kaynaklı değil posta kutusu kaynalıdır tabiki outlook da sorun olup ters sync ile posta kutusunu da doldurmuş olabilir.

Gönderildi : 25/06/2018 14:05

Sayfa 1 / 2
Paylaş: