Anasayfa » Forum

Office 365 Arşivlem...

Office 365 Arşivleme Sorunu Hk.  

RSS
Serdar Öztürk
(@SerdarOzturk)
Yeni Üye

Herkeze selamlar,

Şirket bünyemizde office 365 kullanmaktayız 50gb Mail Box 50gb arşiv şeklinde. Mail box tarafı 49 gb ye dayanmış durumda ve bu durumu arşivleyerek mail box u açmak istiyorum fakat şöyle bir sorunum var bu konuda microsft supporttan makul cevaplar alamadım buradanda beyin fırtınası yapmak istedim umarım deneyimli kimseler vardır.

Arşiv oluşturmamızı zorlaştıran durum çok fazla mail klasörümüzün bulunması yani iç içşe geçmiş bir klasör yapımız var ve bu arşivleme işlemini yaptığımızda bu klasör yapımızında bozulmasını asla istemiyoruz. MÖicrosoft tarafı ile yaptığımız görüşmelerde sürekli klasör şeklinde arşivleme yapılmadığı yönünde ama bilmiyorlar çekimser cevaplar verdikleri belli.

Şöyle bir deneme yaptım Portal tarafında kullanıcımın çevrim içi arşiv klasörü açıldıktan sonra altına eklediğim klasörlere maillerimi manuel olarak taşıya biliyorum fakat işlemin manuel olarak yapılması ciddi bir durum öyle böyle iç içe girmiş bir klasör düzeni yok. Her ne ise ben manuel olarak bu şekilde aşive taşıyabildiğime göre bunun portal tarafında yazılacak bir kural ile otomatik çözülebileceğini düşünüyorum. Daha önce karşılaşanlar ve çözüm bulabilenler deneyimlerini yazabilirlerse çok memnun olurum.

Bu arada anlamadım gitti neden office 365 de unlimited plan yok ki?

Alıntı
Gönderildi : 06/06/2017 01:40
Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba Serdar Bey,

Office 365 üzerinde archive özelliğini aktif ettiğiniz zaman mailbox'lara uygulayacağınız retention policy'lerde önemli. Varsayılanda 2  yıldan önceki mailleri arişve taşı kuralı geçerlidir. Mailler arşiv bölümüne dizin yapısı nasıl ise aynı şekilde taşınır. 

Office 365 üzerinde sınırsız alana sahip paketler Exchange Online Plan 2, Enterprise E3 ve Enterprise E5 paketleridir. Bu paketler de mailbox boyutu 100 GB'dır. Arşiv alanı ise sınırsınızdır.

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/06/2017 17:32
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol