Forum

Outlook - Karakterl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook - Karakterleri bozuk posta

Omer Deviren
(@OmerDeviren)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Dışarıdan yollanan bir postanın karakterleri bizde bozuk çıkıyor, çince gibi gözükmekte. Ama kullanıcı düzgün yolladığını iddia ediyor.

Aynı maili Office 2007-2010-2013 ve OWA ' da kontrol ettim (farklı bilgisayarlarda). Hepsinde karakterleri bozuk gösteriyor. Her türlü kodlamayı denedim mail çözülmüyor. Sorunun bizim bilgisayarlarımızdan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Sizce sorun ne olabilir ? 

Bu kullanıcı başka maillerde yollamakta ve 10 mailinden 2 si böyle gelmekte diyebilirim..

Teşekkürler. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25/10/2013 18:28
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Karşı bilgisayarda yüklü olan ancak sizde yüklü olmayan bir font kullanıyor olabilir, yani sorun karşı taraftan kaynaklı duruyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/10/2013 13:01
Omer Deviren
(@OmerDeviren)
Üye

Yanıtınız için teşekkür ederim Hakan bey,

Bende karşı taraftan diye düşünüyordum sorunu ama sorunun font olabileceğini hiç düşünmedim..

Kontrolünü sağlayacağım, teşekkürler. 

[quote user="Hakan UZUNER"]

Merhaba

Karşı bilgisayarda yüklü olan ancak sizde yüklü olmayan bir font kullanıyor olabilir, yani sorun karşı taraftan kaynaklı duruyor.

[/quote]

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 29/10/2013 17:48
Omer Deviren
(@OmerDeviren)
Üye

Font kontrolü yaptım ama sorun düzelmedi. MacBook Pro kullanılıyor ve kendi e-posta yazılımını kullanıyor.

[quote user="Omer Deviren"]

Yanıtınız için teşekkür ederim Hakan bey,

Bende karşı taraftan diye düşünüyordum sorunu ama sorunun font olabileceğini hiç düşünmedim..

Kontrolünü sağlayacağım, teşekkürler. 

[quote user="Hakan UZUNER"]

Merhaba

[/quote]

[/quote]

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 04/11/2013 16:21
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

MAC tecrübem ne yazık ki yok.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2013 16:35
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Kullandığı mail sunucu ne, benzer bir problem bir domainde hosting firmasından dolayı yaşamıştım. Eğer kendi domaini ise hosting tarafından da problem olabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2013 17:50
Omer Deviren
(@OmerDeviren)
Üye

Kendi sunucuları, kendi domainleri .. Ama her postada aynı problemi yaratmıyor. Bazılarında yapıyor enteresan şekilde. 

[quote user="Yasar KIYAK"]Kullandığı mail sunucu ne, benzer bir problem bir domainde hosting firmasından dolayı yaşamıştım. Eğer kendi domaini ise hosting tarafından da problem olabiliyor.
[/quote]

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 05/11/2013 10:00
Paylaş: