Forum

Excele veri girişin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excele veri girişinden sonra herkese bilgilendirme mesajı gönderme

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
518 Görüntüleme
(@halilsolak)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herkese merhaba,

Benim bir sorum olacak. Belki bir yanlışım vardır, belki böyle bişey yoktur ama yinede sormak istedim. Depo bölümümüzün kullandığı bir excel dosyası var. Bu dosyaya yetkili kullanıcı herhangi bir veri girişi yaptığında o dosyayı açan kişilere bu dosyaya yeni bir veri girişi yapıldığına dair bir uyarı mesajı verebilirmi. Yada belirlediğimiz kullanıcılara e-mail atabilirmi ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/10/2013 19:07

(@SuleymanBican)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Sadece bir umuda açılan pencere olarak düşünülebilir diye yazıyorum.

Yoksa kesin olurluğu konusunda garanti veremem. Ancak içerisine yazılım parçacıkları  ( macro, script ) eklenebilen tüm programlarda yapılabilirliği mümkün olabilir.

İleri düzey excel konularında araştırma yaparak birçözüm yolu bulunabilir.

Örneğin bir checkbox konulup onaylandığında şu maile değişiklik yapıldığına dair mesaj at gibi.

Her excel satırının sopn hücresine hem kontrol amaçlı hemde uyarı amaçlı böyle bir onay kutusu konulabilir ve bu onay kutucuğuna mail bildirim scripti eklenebilir diye düşünüyorum.

Tabi burada excelin böyle bir duruma destek verip vermediğinin araştırılması gerek.

Başta da dediğim gibi excel macro ve fonksiyonları konusundaki bilgim dahilinde ufak ta olsa bir bakış açısı eklemeye çalıştım. 

Konuyu biraz arştırdım.

Micosoft' un sitesinde de bu konuya değiinilmiş.

http://support.microsoft.com/kb/816644  

Saygılar, 

Gönderildi : 28/10/2013 20:25

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Merhaba,

uyarı mesajı verilebilir kullanıcıya. Bunu makro ile yapabilirsiniz. Mail gönderme olayı gizlice yapılmaz, maile dönüştürüp outlooka yönlendirebilir. Sonrasını manuel olarak kullanıcının yapması gerekir.

iyi çalışmalar, 

Gönderildi : 28/10/2013 20:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Yapmak istedikleriniz mümkündür. Siz olmasını istediğiniz en uç noktayı hayâl edin, ben size bu konuda yardımcı olurum. 

Hoşça kalın ! --)( 

Gönderildi : 16/11/2013 13:27

Paylaş: