Forum

Office 2003 Excel k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 2003 Excel kitlenme problemi...

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese selamlar,

siteyi bir süredir takip edip belli konularda faydalanıyorum, üye olmakta bugün nasip oldu :).

Bugun 3 defa yaptığım bütün çalışmalar boşa gitti dejavu yaşayıp duruyorum,

hucreye açıklama ekledikten sonra sildiğimizde excel kilitlenmekte :S. Sistem çalışmaya devam ediyor ama excelde herhangi bir hareket yok. IT departmanından gelen arkadaşın office' i tekrar kurmasıda sorunu çözmedi, bende sorunun ne olduğunu anlamak için bilenlere danışayım dedim.

sistemim xp, office 2003 kullanıyorum. Bu konuda bilginiz varsa yardımınızı rica ederim.

Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim...

Gönderildi : 02/04/2010 19:31

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

Sorununuz hata kodu vs de olmadığı için net bir cevap vermek zor ancak bu tip hatalar genellikle repair veya tekrar kurulumlarda düzelmektedir. Bazen yeniden kurulum da düzelmediği takdirde office uninstaller gibi programlar ile kaldırıp temiz bir kurulum da sorunu çözebilmektedir.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 03/04/2010 00:02

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

excel'in bu tipteki "anlamsız" kilitlenmeleri büyüüük çoğunlukla virüslerden kaynaklanır. bu kişilerin çoğu da "ama bizim bilgisayarda nod32 var o koruyor bizi" diyen ve yine çoğunlukla nod32'yi lisanssız (ya da kaçak lisanslı) (ya da crackli) kullanan kişilerden oluşur.

bence bilgisayarınıza trial olarak kaspersky, antivir, avg'nin premium sürümlerinden bir tanesini kurun (tabi önce nod32'yi kaldırın) ve tam güncellemeden sonra yeniden taratın (ya da tarattırın).

sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir (office 2003 kurulum CD'sinde virüs yoksa tabi [;)] )

NOT: kitlenme değil kilitlenme (n'olur Türkçe'yi elimizden geldiğince güzel kullanalım)

Gönderildi : 04/04/2010 03:47

Paylaş: