Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ctrl c sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,095 Görüntüleme
(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member
Konu başlatıcı

Excel' de ctrl c yaptığımda kopyalama yerine satır silme devreye giriyor.

İşletim sistemini ( Win Xp Pro Sp3) yeni kurduğum bir makinede  Ms Office 2007 Std Excel  Ctrl + C komutunu çalıştırmıyor. Word ve Windows tarafında her şey normal fakat Excel içerisinde böyle bir sorun yaşıyorum.

Gönderildi : 11/03/2010 19:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Excel'i güvenli modda çalıştırırsanız sorununuz düzelir:

Başlat->Çalıştır->Excel /S yazın ve enter'a basın.

Ayrıca Microsoft'un kb942430 kodlu office yaması da sorunuzu çözecektir.

Gönderildi : 12/03/2010 04:26

(@ertanyildizdal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim

kb942430 kodlu ofis yaması malesef türkçe uyumlu değil . ( http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=942430&kbln=en-us )

Excel güvenli modda çalıştığında sorun çözülüyor fakat Excel in sürekli güvenli modda çalışmasını nasıl sağlarım.

Gönderildi : 12/03/2010 11:04

(@cozumpark)

Yamanın Türkçe uyumluluğu problem olmamalı. Microsoft update ile office paketini güncellediğinizde bu yama da birlikte gelecektir. Dilerseniz yamaları listeledikten sonra sadece bu yamanın yüklenmesini de seçebilirsiniz.

Excelin sürekli güvenli modda çalışması güzel bir işlem olmayacaktır. Tahminimce excel'i bir kere güvenli modda çalıştırınca düzelmeliydi. Bu şekilde düzelmiyorsa o zaman personal.xls dosyasında tanımladığınız klavye kısayollarını silmeyi deneyebilirsiniz (eğer varsa tabi). Eğer bu şekilde de düzelmezse o zaman mutlaka başka bir eklentiniz bu sorunu tetikliyordur.

Ancak ben yine de güncelleştirmelerin yapılması taraftarıyım.

Gönderildi : 12/03/2010 13:35

(@ertanyildizdal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim hocam.

tekrar güvenli modu denedim güncelleştirmelerinide yaptım hangisi işe yaradı bilmiyorum ama şu anda düzelmiş gözüküyor.

Gönderildi : 12/03/2010 16:37

(@cozumpark)

Güncelleştirmelerin yaradığından emin olabilirsiniz [:)] İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/03/2010 17:29

(@tariyeleyyubov)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Benim de bir sorum olucak CTRL ve Shift ile ilgili.Toshiba satallite laptopu kullaniyorum OS windows7 .CTRL+C,X,A ve SHift+Alttan hat (yani ____ )  yazamiyorum.ayri yalniz halde SHIFT ve CTRL calisiyormu onu bile anlamadim.Ben bir program kurdum sonra kaldirdim belki programdan olmustur dedim program ismi Punto switcher.restore etdim windowsu 7 yi farmattan sonraki haline yine duzelmedi farmat attim yine hic bi sey olmadi belki bi seyler var da Laptopda ben bilmiyorum laptop kullanmam da genelde.Bios da default sorunu hala cozemiyorum yardimlarnizi bekliyorum

Gönderildi : 23/09/2012 05:44

(@tariyeleyyubov)
Gönderiler: 89
Estimable Member

cok zor bir soru sordum her halde cevap verecek birisi yok))

Gönderildi : 24/09/2012 18:30

Paylaş: