Forum

GFI Faxmaker Word-O...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GFI Faxmaker Word-Outlook Otomatik Başlama Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@robinsoncrusoe)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows Server 2003, Office 2007, Exchange Server, FaxMaker v12.

Tek bir server ve thin client'lerimiz var. Eski tanımlı kullanıcılarla fax yollarken sorun olmuyor.

Yeni tanımladığım kullanıcılara print ve fax operatör rollerini veriyorum( bu roller otomatik mi tanımlı yoksa sonradan mı eklenmiş bilmiyorum). Faxmaker configuration'da licenced users'a yeni kullanıcımı ekliyorum. Kullanıcının hesabıyla word'de bir döküman oluşturup faxmaker yazıcısını seçince hata vermiyor ama outlook'u da açmıyor. Sanırım office'de bir ayarlama yapmam gerekiyor. Ama ne olduğunu çözemedim.

Bu mesajı farklı forumlara gönderiyorum. Çünkü diğer alanları da ilgilendirebilir.

Gönderildi : 12/03/2010 19:11

(@robinsoncrusoe)
Trusted Member
Konu başlatıcı

requires that your administrator has configured the Outlook New Message
form to appear automatically after printing to the FAXmaker printer
driver

Bu cümleyi gördükten sonra anlıyorum ki bir yerlerde bir printer seçilince outlook yeni mesaj penceresi açılsın diye bir ayar var. Şimdi bunu araştırıyorum. Bulursam çözümü paylaşırım.

Gönderildi : 12/03/2010 20:34

(@robinsoncrusoe)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Client'i tekrar yüklerken varsayılan olarak kullanılacak programı soruyor. Outlook olarak seçince sorun düzeldi. Client'ın son sürümünü yüklemedim, elimizdeki lisanslı 12 sürümünü yükledim. Son sürüm ücretsiz değil, deneme sürümü yüklenebiliyor.

Gönderildi : 06/04/2010 12:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Client'i tekrar yüklerken varsayılan olarak kullanılacak programı soruyor. Outlook olarak seçince sorun düzeldi. Client'ın son sürümünü yüklemedim, elimizdeki lisanslı 12 sürümünü yükledim. Son sürüm ücretsiz değil, deneme sürümü yüklenebiliyor.

Çözüme ulaşmışsınız. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 06/04/2010 17:34

Paylaş: