Forum

Microsoft Excel, ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Excel, geçerli kullanıcı için yüklenmemiş hatası

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
846 Görüntüleme
(@ErdincGocer)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba bugüne kadar office 2003 te hiç hata yaşamadım fakat bugün sabah itibari ile bu uyarı hatasını alıyorum (Microsoft Excel, geçerli kullanıcı için yüklenmemiş. Lütfen uygulamayı yüklemek için kur programını çalıştırın) ve tamam'a tıklayınca program kendiliğinden kapanıyor. Tekrar yükleme yaptım fakat yine aynı hatayı alıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim tek kullanıcı ile giriş yapıyorum 'Administrator' olarak. Yardımcı olursanız sevinirim..

Gönderildi : 11/03/2010 13:39

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Erdinç bey merhaba ;

Bu uyarı office kurulumu yapılan kullanıcı haricinde başka bir kullanıcı ile açıldığında çıkıyor diye biliyorum , ve ufak bir setup ile farklı kullanıcı hesabında da office kullanılıyor.Sizde sanırım böyle bir durum sözkonusu değil , Sp durumunu bilmiyorum ama linkte sp3 mevcut ; http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=e25b7049-3e13-433b-b9d2-5e3c1132f206   , birde 1 gün öncesine system restore yapabilirsin. 

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/03/2010 14:07

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

SP3 sistemim verdiğiniz link'i indiriyorum şuan.. Son durumu tekrar belirtirim sağolun.

Gönderildi : 11/03/2010 15:23

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorun aynı şekilde devam ediyor yine maalesef 🙁  Komple kaldırıp yeniden yüklüyorum yine aynı hatayı veriyor.. Başka yapabileceğimiz birşey yok mu acaba?

Gönderildi : 11/03/2010 15:52

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Farklı bir kullanıcı ile oturum açıp dener misiniz durum ne olacak.

Gönderildi : 11/03/2010 16:49

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Selim Bey, yeni bir kullanıcı açtım 'Bilgisayar yöneticisi' yetkili, Administrator kullanıcısından ona geçiş yaptım işe yaradı program sorunsuz çalıştı hata vermedi. Peki neden acaba Administrator de bu hatayı veriyor? Benim Administrator kullanıcıyı kullanmam gerekiyor 🙁 Bunun çözüm yolu varmıdır?

Gönderildi : 11/03/2010 17:05

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sorun çözülmüştür ilgilen arkadaşlara teşekkür ederim..

Gönderildi : 11/03/2010 18:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Çözümü bizlerle paylaşırsanız, aynı sorun ile karşılaşan arkadaşlara referans olacaktır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/03/2010 18:23

(@ErdincGocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selim Tanrıkulu arkadaşın dediği gibi yeni bir kullanıcı açtım orda sorunsuz bir şekilde program çalıştı. Daha sonra Başlat>Programlar>Microsoft Office>Microsoft Office Araçları içerisinden yedek dosyası oluşturdum. Daha sonra tekrar Admin kullanıcıma dönerek aynı kaydettiğim yedek dosyayı geriyükleme yaparak sorunu çözdüm. Teşekkürler..

Gönderildi : 15/03/2010 19:31

Paylaş: