Forum

çok fazla fark...

Bildirimler
Hepsini Temizle

çok fazla farklı hücre biçimi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,780 Görüntüleme
(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

2003 excel dosyasına ilk tıkladığımda  "çok fazla farklı hücre biçimi" hatası alıyorum 4-5 kez kapattıktan sonra şu hata çıkıyor: excel bir formulü hesaplayamıyor . Formuldeki hücre başvuruları  formulün sonuna başvurarak  döngüsel başvuru oluşturuluyor. Aşağıdakilerden birini deneyin:

-Döngüsel başvuruyu yanlışlıkla oluşturduysanız tamam a tıklatın bu döngüsel başvuru araç çubuğunu ve formülü düzeltmek için kullanılan yardımı görüntüler.

- Döngüsel başvurular ve onlarla çalışma hakkında daha fazla bilgi için yardımı tıklatın

- Formulü olduğu gibi birakmak için iptali tıklatın

bu seçeneklerin hangisini seçersem seçeyim sonunda şu hatayı veriyor :

Microsoft Office Excel Dosya Onarım Günlüğü

'C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\kesin.xls' dosyasında hata algılandı
Yapılan onarımların listesi aşağıdadır:

Dosyadaki hasar kapsamlı olduğundan onarım mümkün olmadı. Excel formüllerinizi ve değerlerinizi kurtarmaya çalıştı, ancak bazı veriler kaybolmuş veya bozulmuş olabilir.

Döngüsel başvuru ayarlarını yardımda anlatıldığı gibi kurcaladım sonuç aynı dosya aynı hataları vererek aynı şekilde içi boş olarak açılıyor .

boyutuna baktığımda 3,98 mb

hatalardan anladığım kadarıyla döngüsel başvuru yapıyormuş iptal etmeye çalışıyorum ama olmuyor yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Gönderildi : 09/03/2010 20:25

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

Dediği bir formülde hata var ve sürekli döngüye sokuyor ancak siz kayıtlı bir excel dosyasını açmaya çalıştığınızda bu hatayı alıyorsunuz sanırım, doğru mudur?

Siz bu dosyayı ne yapmak istiyorsunuz onu da tam anlayamadım. 

Gönderildi : 09/03/2010 20:39

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bir excel dosyası var içinde bilgiler var ne bilgisi olduğunu bilmiyorum  ve açıp içindeki bilgileri okuyacağım ama açmak istediğimde yukarıda belirttiğim sorunları yaşıyorum.

Dediği bir formülde hata var ve sürekli döngüye sokuyor ancak siz kayıtlı bir excel dosyasını açmaya çalıştığınızda bu hatayı alıyorsunuz sanırım, doğru mudur?

Siz bu dosyayı ne yapmak istiyorsunuz onu da tam anlayamadım. )

kayıtlı derken tam olarak ne demek istediğinizi bilmiyorum ama bu dosya bilgisayarımda masa üstümde bir dosya  ve içine veriler girilmiş.

Gönderildi : 10/03/2010 14:33

(@yasarkiyak)
Honorable Member

Başlat - Çalıştır 'a excel /safe yazarak exceli çalıştırıp Aç diyerek deneyebilir misiniz? Excel Güvenli Mod da çalışacaktır, bu şekilde güncellemeler ve makrolar çalışmayacaktır. Deneyip bilgi verirsiniz.

Gönderildi : 10/03/2010 16:21

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

denedim ve aşağıdaki hatayı verdi

Formuldeki hücre başvuruları formulün sonuna başvurarak döngüsel başvuru oluşturuluyor. Aşağıdakilerden birini deneyin:

-Döngüsel başvuruyu yanlışlıkla oluşturduysanız tamam a tıklatın bu döngüsel başvuru araç çubuğunu ve formülü düzeltmek için kullanılan yardımı görüntüler.

- Döngüsel başvurular ve onlarla çalışma hakkında daha fazla bilgi için yardımı tıklatın

- Formulü olduğu gibi birakmak için iptali tıklatın

Gönderildi : 10/03/2010 16:58

(@yasarkiyak)
Honorable Member

Şimdi bende bir döngüsel başvuru ile denemesini yaptım. Dosyayı açtığımda aşağıdaki hatayı veriyor ve tamam dediğimde alttaki gibi bana döngüsel hatanın nerede olduğu gösteriyor.  Ve bu şekilde dosyayı açabiliyorum. Kullandığınız Excel 2003 mü 2007 mi? Aşağıdakiler 2007 de denendi.

Gönderildi : 10/03/2010 18:09

(@yelizkaraagac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

koyduğunuz resim görünmüyor ama sorunu şöyle çözdüm :

Pc de ofis 2003 kurulu ofis 2007 kurdum dosya açlıdı yine bir hata veriyor ama açılıyor bunu 2003 olarak kaydettim açılmadı yani 2007 kurdum vve sorun az da olsa çözüldü. (file format converters.exe.yi de denedim olmadı).

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler .

Gönderildi : 16/03/2010 15:44

(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Arkadaşlar Selam; Office 2003 yüklü bir makinada maalesef aynı hatayı bende önemli bir excel dosyasında alıyorum. Dosya açıldığında kopyalama işlemi sırasında "çok fazla farklı hücre biçimi" hatası veriyor ve kopyalama yapmıyor. Ancak dosyayı office 2010'da açıp farklı kaydet 2003 dosyası formatında kaydedince belli bir müddet hata gidiyor ancak sonra yeniden aynı hatayı vermeye başlıyor. Sizce bu hatanın çözümü nedir? Teşekkürler

Gönderildi : 11/06/2012 17:54

Paylaş: