Forum

Kurumsal Gmailden O...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurumsal Gmailden Office 365-e migration

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@SerxanSherifov)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Kurumsal Gmailden Office 365-e migration yapmak istiyoruz. Office 365 üzerinde kullanıcıları  Local Active Directory den Dirsync tool ile yada Azure active directory üzerinden local kullanıcıları senkronize etmek istiyorum. Gmailden export csv export edip imap ile migration mümkün ama benim istediğim gibi olurmu?

Gönderildi : 05/11/2015 18:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Olmaz, imap migration da mailbox lar migrate olur yeni hesaplar yaratılır.

Gönderildi : 05/11/2015 18:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2015/03/15/office-365-_3101_map-migrate-from-gmail.aspx  buna göz attınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/11/2015 18:58

(@SerxanSherifov)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kullanıcı sayı fazla değil domain üzerindeki kullanıcıları sync ettikten sonra gmail tarafında pst olarak export edip office 365-e import etmek olurmu?

Merhaba,

Olmaz, imap migration da mailbox lar migrate olur yeni hesaplar yaratılır.

Gönderildi : 05/11/2015 19:09

(@www-rizasahan-com)
_

Kullanıcı sayınız fazla değil ve iyi bir internet hızına sahipseniz olur. Ben 70 kişi 100 Gb maili bu şekilde taşımıştım Ofis 365e.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/11/2015 19:12

(@SerxanSherifov)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hangi adımları izlemem lazım? Dikkat etmem gerekenler neler?

Link varsa paylaşırsanız iyi olur.

Kullanıcı sayınız fazla değil ve iyi bir internet hızına sahipseniz olur. Ben 70 kişi 100 Gb maili bu şekilde taşımıştım Ofis 365e.

Gönderildi : 05/11/2015 19:57

(@www-rizasahan-com)
_

Valla ben geçiş yaparken, öncelikle tüm maillerimi [email protected] olarak açtım. Telefon numaraları bilgiler ve şifrelerini v.s. ayarladım. Grupları ayarladım. Bu işlem sonrasında bir mesai bitimi hemen DNS kayıtlarını açarak Ofis 365 üzerinde domain ekledim. Sonra kullanıcılarımın domainlerini hızlıca test.onmicrosoft.com yerine [email protected] olarak değiştirdim.

Mail hesaplarını outlook üzerine ekledikten sonra mail akışının sağlıklı ilerlediğini görünce hafta sonu pst içerisindeki eski mailleri sürükle bırakla buluta taşıdım. Hafta sonu olduğu için internet hızı iyiydi ve mailler kullanıcılar pazartesi geldiğinde upload olmuştu.

Soruları nadir gelen soruları hallettikten sonra mobil kullanıcılar için telefonlara kurulum yaptım.

Owa üzerinden maillerine nasıl ulaşacakları konusunda bilgilendirme yaptıktan sonra süreç tamamlandı.

Gönderildi : 06/11/2015 11:31

(@SerxanSherifov)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Valla ben geçiş yaparken, öncelikle tüm maillerimi [email protected] olarak açtım. Telefon numaraları bilgiler ve şifrelerini v.s. ayarladım. Grupları ayarladım. Bu işlem sonrasında bir mesai bitimi hemen DNS kayıtlarını açarak Ofis 365 üzerinde domain ekledim. Sonra kullanıcılarımın domainlerini hızlıca test.onmicrosoft.com yerine [email protected] olarak değiştirdim.

Mail hesaplarını outlook üzerine ekledikten sonra mail akışının sağlıklı ilerlediğini görünce hafta sonu pst içerisindeki eski mailleri sürükle bırakla buluta taşıdım. Hafta sonu olduğu için internet hızı iyiydi ve mailler kullanıcılar pazartesi geldiğinde upload olmuştu.

Soruları nadir gelen soruları hallettikten sonra mobil kullanıcılar için telefonlara kurulum yaptım.

Owa üzerinden maillerine nasıl ulaşacakları konusunda bilgilendirme yaptıktan sonra süreç tamamlandı.

Rıza hocam teşekkür ederim son bir bilgi daha verirmisiniz

PST leri tek tekmi import yaptınız? Toplu mümkünmü?

Gönderildi : 06/11/2015 20:59

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Kullanıcıların outlook hesaplarına ekleyip kullanıcı bilgisayarlarından tek tek yaptım.

Power shell ile mümkün ancak kullanıcı bilgisayarından parça parça geçmek en iyi yöntem.

Gönderildi : 08/11/2015 20:27

(@SerxanSherifov)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Kullanıcıların outlook hesaplarına ekleyip kullanıcı bilgisayarlarından tek tek yaptım.

Power shell ile mümkün ancak kullanıcı bilgisayarından parça parça geçmek en iyi yöntem.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/11/2015 10:40

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/11/2015 22:26

Paylaş: