Forum

office 365 adfsprox...

Bildirimler
Hepsini Temizle

office 365 adfsproxy sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@ibrahimsancak)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

çalıştığım kurumda office 365 geçiş yaptık

exchange 2013 den geçişi yaptım maileribox ları taşıdım hiç bir sıkıntı yok mailler geliyor ve gidiyor 

ama sadece kurum için de maillere baka biliyoruz dışardan girinde adfs sayfasına yonlendirmede takıldım

adfs proxy kurulumunu tamamlayamadım DMZ üzerinde windows 2012 r2 makinede 

configre etmeye çalıştığımda bu hatayı alıyorum sertifika ile alakalı nasıl bir hata yapmış olabilirim

An error occurred when attempting to establish a trust relationship with the federation service. Error: The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.

Gönderildi : 16/11/2015 19:44

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

İbrahim Bey selam,

İlk olarak ADFS proxy sunucusu üzerinden WAP rolünü kaldırın. Sonrasında aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

• ADFS proxy sunucusundaki C:\Windows\System32\etc\drivers dizininindeki host dosyasına ADFS sunucularının ip leri tanımlanması gerek.
  • Local DNS sunucusuna ADFS Proxy sunucusuna ait A kaydı girmeniz gerek.
  • ADFS için kullanmış olduğunuz SSL sertifikayı ADFS proxy sunucusuna import etmelisiniz. (SSL sertifika .pfx uzantılı olarak import edilmeli.)
  • ADFS Proxy sunucusu üzerinde WAP rolünü tekrardan yükleyip konfigürasyonu tamamlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/11/2015 03:05

(@ibrahimsancak)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

cevabınız  için teşekkürler deniyecem

Gönderildi : 18/11/2015 18:27

Paylaş: