Forum

Ondrive İş Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ondrive İş Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
589 Görüntüleme
(@MustafaALBAYRAK)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimiz için Office365 İş Ekstra paketini kullanıyoruz.

Ondrive İş kurulumunu şirket PC lerine yükledik aktif olarak kullanabiliyoruz.

Burauya kadar herşey normal olarak işlemektedir.

Ne var ki,

Şirket ağımız içindeki Office 365 kullanıcılarının %userprofile% içindeki belgeler,İndirilenler,müzikler,resimler,masaüstü vs. (appdata hariç) gibi dosyaların bulutta eşitlenmesini istiyoruz.

Zira olası bir doğal felaket vb. gibi durumlarda veri kaybı yaşamak istemiyoruz.

Yukarıda bahsettiğim üzere OneDrive İş kurulumunu aktif olarak kullanmaktayız fakat o klasöre dosya sürükleyerek eşitlenmesini istemiyoruz.

Otomatik olarak %userprofile% içindeki dosyalarımızın eşitlenmesini istiyoruz.

Bunun için Mega.co.nz yi kullanmaktayım şimdilik.Zira mega.co.nz uygulaması ile eşitlenecek klasörleri seçme imkanı sağlamaktadır.

Kısacası, OneDrive Bulut üzerine seçtiğim klasörleri eşitleyecek bir yöntem yada 3. parti bir yazılım istiyoruz.

Good Sync kullandım ancak kullanımını beceremedim yada OneDrive İş olarak hizmet [email protected] ID si ile başarılı oluyor ancak İş hesabımız ile başarılı olamıyor.

SyncDriver kullandım ancak iş hesabımız ile giriş yapamadım. 

Kullandığınız yöntem yada 3.parti uygulamalarınız varsa paylaşabilirmisiniz.

Gönderildi : 01/11/2015 18:01

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Mustafa Bey,

Kullanıcıların %userprofile% içindeki belgeler,İndirilenler,müzikler,resimler,masaüstü vs. gibi dizinlerin lokasyon yollarını One Drive İş klasörü olarak gösterirseniz otomatik olarak One Drive tarafına eşitleme işlemini gerçekleştirecektir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/11/2015 13:21

Paylaş: