Forum

Outlook gönder al y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook gönder al yaparken her defasında giriş yapmamı istiyor

8 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
1,801 Görüntüleme
(@selcuktnrkl)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Outlook Exchange mail hesabını kurduktan sonra klasörleri güncellemek için gönder al yaptığımda bazen de mail atarken tekrar giriş yapmamı istiyor. Giriş yapmaya çalıştığımda ise hesabıma erişemiyor.

Bu hatayı nasıl giderebilirim?

Ekran Alıntısı

Gönderildi : 11/05/2023 21:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Detay verilmemiş yapılandırmanız ile ilgili detay verilmesi gerekli yorumlanabilmesi için. Muhtemelen hybrid bir yapı var yada endpoint kurgulanmış.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2023 23:24

(@selcuktnrkl)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz ayrıntı derken sunucu etki alanı vs. mi?

ayrıca sadece Microsoft Outlook bu hatayı veriyor diğer posta uygulamaları vermiyor.

Gönderildi : 11/05/2023 23:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/duyurular__uyarlar-4/654/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2023 00:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, kullandığınız office sürümü, işletim sistemi sürümü, sanırım mail sunucu olarak exchange kullanıyorsunuz ki öyle ise onun sürüm bilgisi, yani öyle bir soru sormuşsunuz ki ben sorayım da arkadaşlar düşünsün dursun gibi olmuş 🙂 Yeni olduğunuz için sanırım forum ortamına hakim değilsiniz, ne kadar çok detay verirseniz sorunun çözümü o kadar kolay olur, aksi halde kimse sizin sorununuz için zaman harcamaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2023 15:13

(@selcuktnrkl)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Merhaba Hakan Bey

Çalıştığım şirkette Exchange server 2019 sürümü kullanılmakta. Office 2021 ve işletim sistemi olarak W10 Pro versiyonunu kullanıyorum.

Office harici diğer e-posta uygulamalarında sorun yaşamıyorum, Outlook 2021'de Exchange mail kurulurken herhangi bir hata vermiyor, fakat gönder al yaparken veya mail gönderirken sürekli görselde belirttiğim gibi giriş yapmamı istiyor tekrar giriş yapmak istediğimde e-posta bulunamadı hatası veriyor. Mail gönderebilmem için Outlook'u kapatıp tekrar açmam veya gönder al sekmesindeki parolayı yazıp devam et seçeneğine tıklamam gerekiyor. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Son olarak bundan sonraki konularda konularımı daha açıklayıcı bir şekilde yazmaya özen göstereceğim. 🙂

Gönderildi : 12/05/2023 19:14

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Siz çalışan mısınız yoksa sistemi yöneten mi?

Çalışansanız settings | Accounts | Access work or school 

ayarını kontrol edin ve bunun gerekliliğini ilgiliye sorun.

Diğerinde aynı şekilde herhangi bir 365 servisinden bahsetmemişsiniz bir yerde bir yapılandırma hatası yapılmış normalde work & school acc sormaz hiçbir şekilde.

Gönderildi : 12/05/2023 23:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, aşağıdaki kayıt defteri değerini oluşturmayı dener misiniz lütfen? 

HKEY\Software\microsoft\office\16.0\common\identity bu registry yoluna gidin ve EnableADAL dword'ünü oluşturup değerini 1 olarak atayın

Sonra bilgisayarı kapatın açın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2023 14:03

Paylaş: