Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] hotmail mail

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,894 Görüntüleme
(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, hayırlı ramazanlar

Yaşadığım sorun ile ilgili net bilgiye sahip olamadığım için size yazıyorum. 

Kurumsal Mail Altyapımızdan hotmail.com ve outllook.com uzantılı mail adreslerine mail gönderiyoruz. Mail alt yapımız üzerinde maillerin ulaştığı raporunu alıyorum. Gönderdiğimiz mailler hotmail.com ve outllook.com uzantılı mail adreslerinin gelen kutusu veya önemsiz postasına ulaşmıyor.

Hotmail ve outllook.com uzantılı mail adreslerinden gelen bir maili  yanıtladığımız zaman mailler düşüyor.. Outllok.com üzerinden mail adresimizi güvenilir olarak eklediğimizde mailler düşüyor..

Bu konuda yapmam gereken bir olay var mıdır.  Ptr, Spf, Dmarc, Mx kayıtlarının hepsi doğru.. Hotmaile gönderdiğimiz maillerin header kısmında hepsini onayladığını yazıyor.

Gönderildi : 27/04/2021 12:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, bu konuda pek çok kez forumda bilgi paylaşımı yapıldı. Size önerim forum üzerinde biraz arama yapmanız.

Ama kısa cevap bence doğrudan Microsoft ile görüşmeniz, çünkü yakın zamanda bir müşterimizde oldu, önce inkar ettiler, sonra kabul edip düzelttiler.

Yani sizden kaynaklı bir sorun olmadığına emin iseniz mutlaka case açın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/04/2021 16:29

(@mertkibar)
Noble Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Başvuruyu nereden yapabilirim.. 

Gönderildi : 27/04/2021 17:30

(@gokhanduryilmaz)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Merhaba Mert Bey,

Bu problemi biz de yaşadık. 

https://support.microsoft.com/en-us/supportrequestform/8ad563e3-288e-2a61-8122-3ba03d6b8d75

bu linkten bir case oluşturduk. Daha sonra problemle ilgili dönüş geldi. Outlook.com kurallarını karşılamanız gerekmektedir diye.

Biz de dönüş yaptık. Tüm e-posta policy'lerimizin doğru olduğuna ikna ettik. IP ve domain'imizi trusted list'e aldılar. Kabul ettiler.

Sorunumuz çözüldü.

Kolaylıklar dilerim.

Gönderildi : 27/04/2021 18:21

(@mertkibar)
Noble Member
Konu başlatıcı

@gokhanduryilmaz Gökhan bey teşekkür ederim, bildirim yaptım...

Gönderildi : 28/04/2021 03:46

(@mertkibar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hotmaile başvurumuzu yaptık, sonuçlandı ve ip blocklist kalktı. Bu sefer Hotmail ve Outlook tarafına giden mailler webmaile düşmüyor. Outlook webmail de gönderi yapılan mail adresini güvenli gönderici listesine ekleyince, mail ulaşıyor.. Bu sorunu nasıl çözebilirim. 

Gönderildi : 15/05/2021 13:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bence yine bir case aç istersen. Ama örnek herkeste böyle bir sorun olmadığına göre senin domain veya ip de bir sıkıntı olmalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/05/2021 14:33

Paylaş: