Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tüm ayarlarım tamam olmasına rağmen mailler spama düşüyor

17 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
612 Görüntüleme
(@selims.yilmaz)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

spf, rdns vs. tüm ayarlarım tam olmasına rağmen hiç bir blacklistte olmamama rağmen siteden giden mailler spama düşüyor. Bukadar sinir bozucu birşey olamaz. Spam'e düşme sebebini nasıl öğrenebilirim? Gelen mail kaynağında spam'e düşme sebebi yazıyor mu?

Gönderildi : 02/08/2013 18:25

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

IP ve domain paylaşırsanız bizde kontrol edip bilgi verebiliriz.

Gönderildi : 02/08/2013 19:50

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Özelden paylaştım kontrol edebilirsiniz. Aynı server üzerinde hatta aynı ip üzerinde birden fazla domain olan bir yapı. hepsi aynı mail server ı kullanacak. Bu şekilde değerlendirirseniz sevinirim.

Gönderildi : 02/08/2013 20:16

(@esersolmaz)

Hiç bir sıkıntı gözükmüyor problemsiz mail atabiliyor olmalısınız ? Mailleriniz spam a düşdügünü nasıl anlıyorsunuz, yada size dönen bir ndr varmı ?

Gönderildi : 02/08/2013 20:26

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben kendim deniyorum aynı zamanda deneyen eş dostta dan aldığım bilgilerden spama düştüğünü anlıyorum. Linux server kullanıyorum. Mail sayısında herhangi bir üst sınır fln yok. Herhangi bir ndr da yok gibi ama detay verebilirseniz kontrol edebilirim. 

Gönderildi : 02/08/2013 20:32

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sizde siteye üye olduğunuzda üyelik mailinin spama geldiğini göreceksiniz.

Gönderildi : 02/08/2013 20:34

(@esersolmaz)

dediginiz gibi dışardan bakınca durum normal gözküyor exim ile alakalı bir durum olabilir detaylı inceleyin bence.

Gönderildi : 02/08/2013 20:46

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mailler doğru şekilde gidip geliyor. Spame düşmesinden exim ile alakalı bir durum olabilir mi? Eğer olabilirse hangi noktaları kontrol etmem gerekir?

Gönderildi : 02/08/2013 20:55

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun devam ediyor. Yardım edecek yol gösterebilecek olan var mı?

Gönderildi : 03/08/2013 22:33

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

son durum nedir?

Gönderildi : 06/08/2013 23:13

(@selims.yilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorun devam ediyor. kontrol ettiğimizde uceprotect blacklistinde 3.seviyeden blackliste alınmışız. sebebide bizim ip bloğun yakın bloktan spam atılması. sebebi bu olabilir die düşündüm. şu an blacklistten çıktık. yaklaşık 1 hafta oldu. ama hala düzelmedi. nekadar sürer düzelmesi

Gönderildi : 21/08/2013 03:19

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Tüm gönderdiğiniz maillerde mi bu sorun oluyor. Bu tip sorunlar mail içeriğinden de kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 22/08/2013 17:03

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Bu sorun bende de vardı. Windows server 2003 üzerine domino lotus notes 6.5 var ve mxtoolbox dan baktığımda herhangi bir yerde blacklist te olmamama rağmen mailler spama düşüyor.  Bu sorunu bir vps server kiraladım üzerine smtp server ile gfi mailessantial kurdum ve mail serverı oraya yönlendirdim orada filtre olup gidiyor veya geliyor hemde trafiğimi spamlarla zorlanmamış oluyor. Belki çözüm yolum biraz farklı ama çözüm sonuçta. 🙂

Gönderildi : 03/09/2013 16:42

(@HuseyinNurcin)
Gönderiler: 75
Estimable Member

arkadaşlar merhaba bende de aynı sorun var nasıl çözdünüz.

444host.com.tr diye bir hostin firmasından satın aldıgımız domain www.img-ltd.com

@img-ltd.com uzantılı mail hesapları üzerinden birçok kişiye mail atabiliyoruz fakat belirli firmalara mail attıgımızda aşağıdakı cevabı alıyoruz.

o firmalara atınca banned olduk diyor ama black list kontrolu yapıyorum temiz cıkıyoruz anlamadım

The original message was received at Tue, 03 Sep 2013
12:51:38 +0300

----- The
following addresses had permanent fatal errors ----- <[email protected]>

----- Transcript
of session follows ----- .. while talking to
yurtbay-com-tr.mail.protection.outlook.com

>>> RCPT To:<[email protected]>
NOTIFY=SUCCESS,FAILURE,DELAY

<<< 550 5.7.1 Service unavailable; Client host
[185.17.112.110] blocked using Blocklist 1; To request removal from this list
please forward this message to
[email protected] 

Gönderildi : 04/09/2013 18:02

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

ip adresinizin blocklandığı ile ilgili bir uyarı veriyor . Firmanıza durumu bildiriniz delist için başvuruda bulunmaları yada sunucu ip adresinde değişikliğe gitmeleri gerekmektedir.

Gönderildi : 04/09/2013 18:31

(@HuseyinNurcin)
Gönderiler: 75
Estimable Member

bize özel statik ip verdiler yine olmadı.

firma bu sorunun onlardan kaynaklanmadığını söyleyip duruyor.kendiniz çözün diyorlar.

normal şartlarda hosting firmasının yapması gereken bir iş fakat sanırım kalitesiz bir hizmet anlayışları var.

delist hata mesajındaki maile yazıyorum ama değişen birşey yok. hosting firmasından kaynaklandıgını kesinleştirebilsem. 

Gönderildi : 05/09/2013 11:15

(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member

Arkadaşlar aynı sorun bende de var yardımcı olabilirmisiniz sender id kaydı nasıl oluşturabilirim microsfta vermiş olduğunuz linklerden erişim sağlayamıyorum.

Gönderildi : 11/09/2013 14:18

Paylaş: