Forum

icewarp merak mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

icewarp merak mail mail alamama sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@emrebayar-2)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

icewarp merak mail kullanicisiyim.bizden mail destegi alan birkaç firmalardan gelen sikayetleri size aktarmak istiyorum.bana yardimci olabilirseniz çok teşekkür ederim.

bazı müsterilerden gelen sikayetlere göre bazi firmalarin domaininden bazi kullanicilarin mailleri müsterilerimize ulaşmiyor.Ornek vericek olursak

x.com sirketinin [email protected] kişisi bize mail atabilirken [email protected] kişisi mail atamiyor ya da bize gelmiyor.Çünkü y kullanicisina hiçbir olumsuz yanit donmüyor.

ihtimal dısında biliyorum ama firmalarin mx kayitlarina ve blacklistte olup olmadiğina baktim.ayni sekilde bizim firmanin ip adresini de kontrol ettim.bir sıkıntı yok.

hatta mail atamiyan firmalari arayip tek tek kural,kota gibi kısıtlamalari var mi diye sordum ancak onlardada bir sıkıntı yok.

2 haftadır bu konu üzerinde ugrasiyorum.bir arpa boyu ilerliyemedim.

Not: icewarp ile iletişim içindeyim ama onlarda benim denediklerimin aynisini bana test etmemi söylüyorlar.bir çözüme ulaşamadik yani..

Saygılarımla

Emre

Gönderildi : 31/07/2013 16:16

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Merhaba,

Sorun bir e-mail istemcisinden gönderirken mi oluyor yoksa webmailden mi gönderirken?

E-mail istemcisindeki yapılandırma hatalarından dolayı benzer bir sorun ile karşılaşmıştım.

Kendi domaini içerisinde mail gönderebiliyordu ancak dışarı mail göndermelerde sorun oluyordu.

Merak üzerinde her hangi bir hata logu oluşmuyor mu? 

Gönderildi : 31/07/2013 16:26

(@emrebayar-2)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğim gibi daha önceden mail atabiliyordu insanlar.hiçbirşey değişmeden böyle bir sorunla karşılaştık.

gönderici e-mail istemcisinden atiyor.

merak üzerindede log nerede tutuluyor acaba ? 

Gönderildi : 31/07/2013 17:28

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Web client üzerinden mail göndermede sonuç başarılı mı?

Merak admin panleinde Status alnında Logs var. Oradan mail adresine göre filtreleme yaparak bulabilirsiniz logları. Herhangi bir hata veriyor mu o şekilde yorum yapabilmek biraz daha kolay olacaktır.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 31/07/2013 20:16

Paylaş: