Forum

MailEnable BadMail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MailEnable BadMail sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@EMREKARAKAYA)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2008R2 Datacenter üzerinde kurulu bir MailEnable var ve BadMail klasörü ortalama 3-4 günde bir 2 gb veri topluyor. Dolayısıyla bu sunucuda büyük bir yer kaybı yaşatıyor. MailEnable management console üzerinden badmail sekmesini açmak istediğim zaman ise console cevap veremiyor. 

Program ya da konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 13/03/2013 11:39

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bad mail klasöründe sizin göndermediğiniz mailller mi var yoksa bir hesabınız üzerinden sizden habersiz mail gönderimi mi yapılıyor bunu tespit etmenizde fayda var sonra çözümü için önerilerde bulunalım.

Gönderildi : 13/03/2013 12:36

(@EMREKARAKAYA)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Badmail klasoru icinde mailleri goruyorum. Yalnız program icinden badmail sekmesinden cevap alamıyorum. Klasorun icinde .mai uzantılı mailleri goruyorum sıkıntı yok. İçeride çalışan otomatik yanıt gonderen bir program var o kadar. 

Gönderildi : 13/03/2013 13:09

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Oradaki mail sayısı çok fazla olduğu için listeleyemiyor. Komut satırından dosyaları silmeniz gerekiyor. Benim Mail enable kurulumu için hazırlamış olduğum bir makale var orada bazı güvenlik önlemlerinden bahsetmiştim kontrol ederseniz iyi olur. Bad mail bölümünde çok fazla mail olması normal bir durum gibi durmuyor.

Gönderildi : 13/03/2013 13:22

Paylaş: