Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mailenable problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@barbarossacmali)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

MailEnable: Message Delivery Failure.

Reason: ME-E0193: [976A42789CDB4482BB6042C10D670CFE.MAI]
Message Delivery Failure.

Your message addressed to the target domain (mynet.com)
could not be delivered because the mail server responsible for this domain
returned a permanent error.

The server returned:

554 REJECT 212.58.8.80 Please report this message to [email protected] / Lutfen bu
hatayi [email protected]
adresine yollayiniz (#4.3.0)

Merhaba arkadaşlar doruk tan kiraladığımız bir vps server var mailenable kullanılıyor yaklaşık iki gündür dışarıya mail atamıyoruz yanlız gün içerisinde bazen düzeliyor mynet veya gmail e mail attığımda bu hatayı alıyoruz formda incelediğimde benzer hatayla karşılaşan arkadaşları okudum pek işe yaramadı doruknet i aradığımda vps server yönetimi sizin tarafınızdan yapılıyor değip destek vermediklerini söylediler.ben vps server den anlamıyorum yani bu sorun karşısında ne yapmam gerektiğini nereleri kontrol etmem gerektiğini anlatıp yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler 

Gönderildi : 13/03/2013 15:49

(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member

Mail göndermeme sorunlarında;

DNS kayıtlarınızı kontrol edin,

MX kayıtlarınızı doğrulayın,

IP adresinizin blacklist'de taratın.

www.mxtoolbox.com adresinden kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 18/03/2013 12:43

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

bu durum sanki sizle değil de karşı alıcıyla ilgili bir durum gibi. farklı domainleri denediğinizde nasıl tepki alıyorsunuz?

eğer her domainde böyle oluyorsa, karşı taraftaki alıcılar dns kayıtlarınızı kontrol edip, bağlantıyı dropluyor olabilirler. blacklist kontrolünü arkadaş önermiş ama bir de spf kayıtlarınızı kontrol etmenizde fayda var.

Gönderildi : 18/03/2013 15:13

(@barbarossacmali)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sorun bizim ip nin blacklist te olmasından kaynaklanıyormuş sebebi bir kullanıcının bilgisayarına virüs girmesi bunun sonucunda mail şifresini kırıp gunde 5000 adet mail göndermesinden dolayı imiş onuda tesadüfen mail enableyi kurcalarken kişilerin maillerine bakarken posta kutusunda olağan üstü bir şişme vardı oradan buldum

Gönderildi : 26/03/2013 18:12

Paylaş: