Forum

Silinen posta kutus...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Silinen posta kutusu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
331 Görüntüleme
(@YasinCeliloglu)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhabalar exchange 2003 kullaniyoruz. Bir arkadasimiz bir posta kutusunu silmis ad uzerinden ve yeniden ayni isimde baska yaratmis. Exchange mailboxes kisminda silinen postaya bakiyorum carpi isareti var. fakat ustune gelip reconnect deyip select a new user for this mailbox dedigimde en basitinden kendimi bile bulmuyor. Nasil yapabiliriz? Saygilarimla

Gönderildi : 26/03/2011 14:23

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

http://support.microsoft.com/kb/274343/tr

Reconnect deyipte kendimi bile bulamıyorum dediğiniz ekranı paylaşır mısınız ?

Gönderildi : 26/03/2011 14:50

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabiniz icin oncelikle tesekkur ederim. Resim ekleyemedim bir turlu ama basitce soyleyim. Re connect dedigimizde ad deki object arama penceresi gibi acilan bir pencere var Select a new user for this mailbox basligi altinda cikiyor ve Enter the obhect name to select dedigimde kullanici adlarindan ziyade Mailbox recovery center a aktarmasi icin Mailbox Store (KULLANICIADI) yaziyorum ama nafile. 

Gönderildi : 26/03/2011 15:06

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Peki bu ekranda önce Advanced sonra Find now diyerek tüm kullancıları listeleyebiliyor musunuz ?

Gönderildi : 26/03/2011 15:16

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Iste sorun tam orada hocam. Find Now diye arattigimda butun kullanicilar cikmiyor.  Sanirsam o listede sadece posta kutusu olmayan kullanicilarin ismi cikiyor. Peki ilk mesajimda belirtmistim o kulllanici icin ayni isimde baska bir posta kutusunu tekrar yaratmislar ama exchange mailboxes da tabi 2 ayri olarak gozukuyor. o yeni olusturulani tamamen kapasam?

Gönderildi : 26/03/2011 15:24

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Eski posta kutusuna reconnect yapabilmen için o kullanıcının herhangi bir mailboxa bağlı olmaması lazım.Kullanıcının üzerine sağ tuş yapıp, exchange task tan en son oluşturduğun mailbox ı delete edip.Eski mailboxı da reconnect edebilrisin.

Gönderildi : 26/03/2011 15:28

(@YasinCeliloglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamamdir cok tesekkurler saolun

Gönderildi : 26/03/2011 15:46

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Rica ederim.

Kolay Gelsin.