Bildirimler
Hepsini Temizle

Gönderilmiş mailleri bulabilirmiyim ???  

  RSS
Proferhan
(@Proferhan)
Üye

Merhabalar.


Natro'dan almış olduğumuz alan adımıza ait mail adreslerinin son 6 aylık gönderilmiş maillerine ulaşmam gerekiyor.Böyle bir şey mümkünmüdür.


Outlook 2003 kullanılıyor.Kullanıcı mail attıktan sonra maili silmiş olabilir.Ben kime ne zaman ne maili atmış bunları kontrol etmek istiyorum.


Diğer bir sorumda alan adı dışına mail atılmasını nasıl engellerim.


Mesela erhan@erhan.com mail adresimden sadece erhan alan adı içindeki maillere mail atabileyim dışarı mail atımını nasıl engellerim. 

Alıntı
Gönderildi : 29/03/2011 11:26
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Merhaba,
Mail sunucunuz Natroda tutuluyorsa onlara bunu sormanız daha doğru olur. Pop3 hizmeti veren firmalar genelde geriye dönük postaları arşivlemezler, özellikle bunu istemediyseniz arşivlemezler.
Domain dışına mail atmayı engellemek için yine mail sunucunuzda ayar yapılması gerekli. Nasıl yapılacağını tarif etmek için mail sunucunuzun ne olduğunu bilmek gerekli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2011 12:08
Proferhan
(@Proferhan)
Üye

Hüseyin hocam merhaba


 


Natroyla kaç defa görüştüysem böyle bir hizmetlerinin olmadığını söylüyorlar.Sizden ricam bu hizmetleri veren bir firma biliyorsanız lütfen paylaşınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2011 12:49
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Hosting firmaları için bu tür hizmetler kar getirmez aksine arşiv mailler yer kapladığından dolayı ekstra maliyet oluşturur onlar için. Arşivlemenin en iyi yolu kendi mail sunucunuzu kendinizin tutması ve bu iş için en iyi seçim exchange olacaktır. Exchange hizmeti veren hosting firması varmı açıkçası benim bildiğim bir yer yok, http://www.cozumpark.com/forums/thread/72608.aspx başlık altında aynı konu tartışılmış.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2011 12:15
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Localinize mail server kurmanızda yardımcı olabilirim. Bu sorunu anca o şekilde ucuz maliyetle çözebilirsiniz. Diğer türlü hosting firmaları arsivleme hizmeti verseler yüksek maliyetler isteyeceklerdir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/04/2011 00:02
Paylaş: