Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gönderilmiş mailleri bulabilirmiyim ???

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@Proferhan)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Natro'dan almış olduğumuz alan adımıza ait mail adreslerinin son 6 aylık gönderilmiş maillerine ulaşmam gerekiyor.Böyle bir şey mümkünmüdür.

Outlook 2003 kullanılıyor.Kullanıcı mail attıktan sonra maili silmiş olabilir.Ben kime ne zaman ne maili atmış bunları kontrol etmek istiyorum.

Diğer bir sorumda alan adı dışına mail atılmasını nasıl engellerim.

Mesela [email protected] mail adresimden sadece erhan alan adı içindeki maillere mail atabileyim dışarı mail atımını nasıl engellerim. 

Gönderildi : 29/03/2011 11:26

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhaba,
Mail sunucunuz Natroda tutuluyorsa onlara bunu sormanız daha doğru olur. Pop3 hizmeti veren firmalar genelde geriye dönük postaları arşivlemezler, özellikle bunu istemediyseniz arşivlemezler.
Domain dışına mail atmayı engellemek için yine mail sunucunuzda ayar yapılması gerekli. Nasıl yapılacağını tarif etmek için mail sunucunuzun ne olduğunu bilmek gerekli.

Gönderildi : 29/03/2011 12:08

(@Proferhan)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hüseyin hocam merhaba

Natroyla kaç defa görüştüysem böyle bir hizmetlerinin olmadığını söylüyorlar.Sizden ricam bu hizmetleri veren bir firma biliyorsanız lütfen paylaşınız.

Gönderildi : 29/03/2011 12:49

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Hosting firmaları için bu tür hizmetler kar getirmez aksine arşiv mailler yer kapladığından dolayı ekstra maliyet oluşturur onlar için. Arşivlemenin en iyi yolu kendi mail sunucunuzu kendinizin tutması ve bu iş için en iyi seçim exchange olacaktır. Exchange hizmeti veren hosting firması varmı açıkçası benim bildiğim bir yer yok, http://www.cozumpark.com/forums/thread/72608.aspx başlık altında aynı konu tartışılmış.

Gönderildi : 30/03/2011 12:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Localinize mail server kurmanızda yardımcı olabilirim. Bu sorunu anca o şekilde ucuz maliyetle çözebilirsiniz. Diğer türlü hosting firmaları arsivleme hizmeti verseler yüksek maliyetler isteyeceklerdir.

Gönderildi : 04/04/2011 00:02

Paylaş: