Anasayfa » Forum

Bildirimler

Hmail Kurmadan Önce  

  RSS
sehmustunc
(@sehmustunc)
Üye

HMail Server Kurulumundan Önce Ne Yapmamız Gerekiyor

Port Yönlendirme Ve Diğer İşlemleri Kısaca Anlatabilirmisiniz Arkadaşlar 

Alıntı
Gönderildi : 13/03/2011 20:48
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

.NET in sistemde kurulu olması gerekiyor öncelikle. Sonrasında ise dataları harci bir veritabanında tutmamk için MSSQL veya Mysql sunucuya ihtiyacınız var. Routerdan ise 25,587,110,143 portlarını yönlendireceksiniz Hmail in kurulu olduğu sunucuya. Tabi DNS dende ilgili kayıtları açıp TCP ve UDP 53 portlarınıda açmanız gerekiyor yada DNS için farklı bir sunucuyu kullanmanız veyahutta alan adını aldığınız yerin bu tür bir hizmeti var ise onu kullanmanız gerekli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2011 21:50
sehmustunc
(@sehmustunc)
Üye

Teşekkür Ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2011 20:25
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Rica ederim, kurulum ve yapılandırma ile ilgili bir sıkınıtınz olur ise bildirmeniz durumunda buradan yardımcı olabilirim. Hmail sevdiğim, başarılı, becerikli ve ücretsiz bir mail serverdır.

 

Webmail arayüzü için ise Roundcube webmail i öneririm, yine onunla ilgilide sorunuz olursa buradan cevaplandırabilirim.

 

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/03/2011 21:41
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Açık konuşmak gerekirse bundan 2 yıl önce Hmaili mail server işteyen müşterilerimize kuruyorduk. İnboxlardaki mail sayıları arttığı zaman veritabanı ile ilgili hatalar veriyor. Bunun yerine yine ücretsiz olan Mail Enable standart sürümünü kullanmanızı öneririm. nispeten daha stabil ve performanslı. Hmail o zaman bu tarihe kendini geliştirmiş olabilir. Nacizane tavsiyem Mail Enable yi de test etmeniz yönünde.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2011 16:55
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Hmail sürekli kendini geliştiriyor çözümlenen sorunlardan biriside budur. Üstelik sahip olduğu özellikler sebebiyle ücretsiz tercih edilebilecek mail sunucular içerisinde en başarılısıdır diyebilirim. Mailenable da kullandım ve pekte memnun kalmadığımı belirtebilirim. Ayrıca veritabanı ilei lgili hatalar verdiğinden bahsederken kendi üzerinde gelen standart veritabanınımı kullandınız?

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2011 20:31
 Anonim

[quote user="Hüseyin Sevin"]Hmail sürekli kendini geliştiriyor çözümlenen sorunlardan biriside budur. Üstelik sahip olduğu özellikler sebebiyle ücretsiz tercih edilebilecek mail sunucular içerisinde en başarılısıdır diyebilirim. Mailenable da kullandım ve pekte memnun kalmadığımı belirtebilirim. Ayrıca veritabanı ilei lgili hatalar verdiğinden bahsederken kendi üzerinde gelen standart veritabanınımı kullandınız?
[/quote]

 Hüseyin bey yakında zamanda banada böyle birşey lazım olacak şöyle güzel bir kurulum ve konfigrasyon makalesi hazırlamak için vaktiniz olurmu?  

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2011 20:49
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Böyle bir makale hazırlama isteğim bayadır var fakat işin açığı bir çok iş için zaman bulamıyorum. Hafta sonu makale yazmayı planlıyorum. Hmailde o makaleler arasında olabilir.

 

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2011 23:05
Gökhan COLAK
(@GokhanCOLAK)
Üye

Hocam biran önce makaleyi yayınlarsan iyi olucak 🙂

Yeni sürümünü kurdum sürekli kullanıcı adı şifre hatası veriyor, kaldırıp kuruyorum yine aynı, herkes de bu sorun var mı acaba ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 18:53
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Hatırladığım kadarı ile SMTP bölümüne Pop 3 bölümüne sunucudaki IP adreslerini yazman gerekiyordu. Bunları ekledin mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 19:12
Gökhan COLAK
(@GokhanCOLAK)
Üye

Kurulum bittikten sonra bağlantı ekranında sorun var, ilerleyip diğer ayarları göremiyorum yani hmail administrator çalışmıyo şifre ve kullanıcı adı hatalı diyor, ekran görüntüsü şu şekilde ;

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/05/2011 19:57
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Kurulum esnasında girdiğin parolayı dogru girmiyorsun demiyeceğim. Çünkü Hmailde aynı parolayıda girsen bazen sorun oluyordu hatırlıyorum. Bu nedenle daha stabil olan MailEnable Standart versiyonu kullanmanı öneririm. Ayrıca oda ücretsiz ve webmail özelliğide mevcut.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 12:54
Gökhan COLAK
(@GokhanCOLAK)
Üye

Hmail.ini dosyasını değiştirdim yeni kullanıcı falan oluşturdum aynı işlemleri birkaç kez daha yapmıştım olmamıştı şansa oldu, temiz 10 kez kurup kaldırdım hocam. Teşekkür ederim ilgilendiğin için

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 13:34
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Veritabanı boyutu büyüyünce daha çok sorun çıkarabiliyor. O nedenle yolun başında iyi bir alternatif bulmalısın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/06/2011 13:42
Paylaş: