Forum

İp adresimi Blackli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İp adresimi Blacklist'en çıkarmak için kesin bir çözüm arıyorum.

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
7,055 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

Mail gönderimlerimi türk telekomdan aldığımız statik ip adresi ile adsl modem üzerinden yapıyoruz, www.mxtoolbox.com dan ip adresimi kontrol ettiğim zaman Spamhaus-ZEN  UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3 listelerinde görünüyorum ve gönderdiğim maillerin % 20 si aşağıdaki hata mesajı ile geri dönüyor.

Delivery Failure Report

Your document:

Re:

was not delivered to:

xx@xx

because:

Router: Failed to connect to SMTP host AVEA.COM.TR because : SMTP Protocol Returned a Permanent Error

What should you do?

• You can resend the undeliverable document to the recipients listed above by choosing the Resend button or the Resend command on the Actions menu.  

• Once you have resent the document you may delete this Delivery Failure Report.

• If resending the document is not successful you will receive a new failure report.

• Unless you receive other Delivery Failure Reports, the document was successfully delivered to all other recipients.

Bu blacklist elerinden çıkmanın bir yolu varmı yoksa internet hizmetini türk telekomdan degilde başka bir firmadan almak mı gerek.

Gönderildi : 26/10/2009 00:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ne yazık ki kesin bir yol yok .

daha fazla bilgi için

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/28/spam-mail-ve-rbl-realtime-blackhole-list-aras-ndaki-li-ki.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2009 00:43

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba,

Bu konu üzerinde çözümparkta search kısmına "blacklist" yazdığınızda pek çok formda geçen yazıları görebileceksiniz.Öncelikle Adsl hattınızdan vazgeçip GSHDSL e geçmenizi sonra Hakan hocanın gönderdiği linki gözden geçirmenizi rica ederim. 

Gönderildi : 26/10/2009 03:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan bey makalenizi okudum. Çok faydalı bir makale emeğinize sağlık.

Ben şu anda türk telekomdan adsl hizmeti ve statik ip hizmeti alıyorum, sıkıntım şu ki türk telekomdan aldığımız tüm ip adresleri UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3 black listesinde, bu iki black listesinden sizin makalenizde anlattığınız yöntemlerle çıkmak mümkün değil diye biliyorum. Şimdi Spamhaus-ZEN adlı black listeyede eklenmiş ip adresimiz, Spamhaus-ZEN black listesinden çıkmak için makalenizde anlattığınız şekilde talepte bulunacağım inşallah başarılı olur.

Aslında ip adresimizin black listesinde bulunması bizden kaynaklanmıyor, ip ve internet hizmetini türk telekom gibi bir firmadan aldığımız için bu tür sorunlarla uğraşıyoruz, internet ve ip hizmeti başka bir firmadan alsam bütün sorunlarım ortadan kalkarmı, önerdiğiniz bir firma varmı, internet ve blacklist te olmayan bir ip adresi satın alabileceğim..

Gönderildi : 26/10/2009 03:26

(@CanYerli)
Estimable Member

Hakan Bey,

UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3   black listi mail alıp göndermenize engel olmaz.Spamhaus dan kurtul yeter 🙂 Eğer Gdat fiyatı yüksek geliyorsa önde gelen ISP firmasından ip alabilirsiniz.Verecekleri IP kendi bloklarından olduğuna emin olabilirsin.

Gönderildi : 26/10/2009 03:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan Bey,

UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3   black listi mail alıp göndermenize engel olmaz.Spamhaus dan kurtul yeter 🙂 Eğer Gdat fiyatı yüksek geliyorsa önde gelen ISP firmasından ip alabilirsiniz.Verecekleri IP kendi bloklarından olduğuna emin olabilirsin.

UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3 black listesi mail göndermeme engel oluyordu, Spamhaus black listesine bu hafta girdim, şimdi Spamhaus a  black listelerinden çıkarması için web siteleri üzerinden talepte bulundum, Ama kendi etki alanında bulunan bir mail adresi yazmamı istiyor. biz mail hizmetini dış ISP den alıyoruz, Bünyemizde domino suncusu bulunduğu için mail gönderimi ISP den değilde bizim adsl modemimiz üzerinden gidiyor.

Yani şu demek oluyor,

Spamhaus a verdiğim mail adresindeki domainin ip adresine bakacak

mail.domainadım.com  =   215.22.47.xx

Birde benim verdiğim ip adresine bakacak

81.225.74.xx

ve beni malesef black listesinden çıkarmayacak, bununüstesinden gelebilecegim bir fikri olan varmı ?

Gönderildi : 26/10/2009 03:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981

Harun bey bu iş ADSL ile olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2009 04:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Local de aktif 5 kullanıcı var, zaten bir ISP hizmeti alıyoruz sadece gönderimlerimiz direk adsl modem üzerinden oluyor, bu kadarlık bir yapıda adsl modem ile gönderim arıza çıkarmaması gerek diye düşünüyorum, ISP hizmeti veren bir firmanın ip blogunundan ip adresi ve adsl modem hizmeti almak sorunumu %99 çözecek diye düşünüyorum,

Sizce bu, sorunuma bir çözüm olmazmı ? (adsl modem üzerinden)

Gönderildi : 26/10/2009 10:52

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

çözüm olacaktır. Mesela ben doruknet smarthost hizmetini kullanıyorum. aşağıdaki post linkini incelemenizi de tavsiye ederim...

http://www.cozumpark.com/forums/thread/81050.aspx

Gönderildi : 26/10/2009 14:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Hakan bey makalenizi okudum. Çok faydalı bir makale emeğinize sağlık.

Aslında ip adresimizin black listesinde bulunması bizden kaynaklanmıyor, ip ve internet hizmetini türk telekom gibi bir firmadan aldığımız için bu tür sorunlarla uğraşıyoruz, internet ve ip hizmeti başka bir firmadan alsam bütün sorunlarım ortadan kalkarmı, önerdiğiniz bir firma varmı, internet ve blacklist te olmayan bir ip adresi satın alabileceğim..

Açıkcası bizde sizin gibi düşünüyorduk sonra sistemi sıkı takibe aldık ve dışarıya spam yollayan makineyi bulduk , Bahsettiğiniz listelerden çıktıktan sonra bir daha girmedik.

Gönderildi : 26/10/2009 15:34

(@CanYerli)
Estimable Member

Hakan Bey,

UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3 black listesi mail göndermeme engel oluyordu, Spamhaus black listesine bu hafta girdim, şimdi Spamhaus a  black listelerinden çıkarması için web siteleri üzerinden talepte bulundum, Ama kendi etki alanında bulunan bir mail adresi yazmamı istiyor. biz mail hizmetini dış ISP den alıyoruz, Bünyemizde domino suncusu bulunduğu için mail gönderimi ISP den değilde bizim adsl modemimiz üzerinden gidiyor.

Yani şu demek oluyor,

81.225.74.xx

ve beni malesef black listesinden çıkarmayacak, bununüstesinden gelebilecegim bir fikri olan varmı ?

Hakan Bey,

İlk postunuzda mail göndermeyi kendi ADSL modem üzerinden yaptığınızı söylüyor ve yukarıdaki postta mail hizmetini ISP firmasından aldığınızı söylüyorsunuz.Ya bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınız veya içeride de farklı bir mail server olduğu anlamı veriyor.Yazdığınız yazılara da doğru cevap alamayabilirsiniz çünkü cevap veren kişiler  sizin sisteminizi ancak sizin düzgün bir şekilde anlatmanız doğrultusunda sorularınızı doğru yanıtlayacaklardır, biraz daha detaya inmeniz ricasıya. Birde UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3 ın mail gönderme sorunu yaratmaması lazım, spamhausdan kaynaklanmadığına emin olun.Blackliste düşme sorununu da ISP firması çözmesi lazım yalnışsam lütfen diğer arkadaşlar cvp yazsın.

Gönderildi : 26/10/2009 15:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan Bey,

Yani şu demek oluyor,

81.225.74.xx

Hakan Bey,

İlk postunuzda mail göndermeyi kendi ADSL modem üzerinden yaptığınızı söylüyor ve yukarıdaki postta mail hizmetini ISP firmasından aldığınızı söylüyorsunuz.Ya bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınız veya içeride de farklı bir mail server olduğu anlamı veriyor.Yazdığınız yazılara da doğru cevap alamayabilirsiniz çünkü cevap veren kişiler  sizin sisteminizi ancak sizin düzgün bir şekilde anlatmanız doğrultusunda sorularınızı doğru yanıtlayacaklardır, biraz daha detaya inmeniz ricasıya. Birde UCEPROTECTL2 ve UCEPROTECTL3 ın mail gönderme sorunu yaratmaması lazım, spamhausdan kaynaklanmadığına emin olun.Blackliste düşme sorununu da ISP firması çözmesi lazım yalnışsam lütfen diğer arkadaşlar cvp yazsın.

Merhaba Can bey,

Postta gözden kaçırdığınız bir nokta var, Yukarıda benden yaptığnız ve benimde sizden yaptığım alıntıda da var,

Yapımda domino sunucusu mevcut

Türk telekomdan 1 Mb lik internet hizmeti ve statik ip hizmeti alıyorum

kriweb ten mail hosting hizmeti alıyorum

Bünyemde domino sunucusu olduğu ve smarthost gibi bir hizmet almadığım için benim gönderdiğim mail ler kendi adsl modemimim üzerinden gidiyor, gelen mailler ise önce ISP ye sonra domino sunucusuna ulaşıyor,

Böyle bir durumda Sizin mail gönderirken aldığınız hatanın çözümü ISP hizmeti aldığınız firma degil siz çözmek zorundasınızdır her zaman için, bilginize can bey,

HARUN

Gönderildi : 26/10/2009 23:04

(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member

Bendede aynı problem vardı.Serverdeki problemler çözülene kadar hakan hocamın dediklerini yaptım oldu ama o biraz uğraştırıcı oldugu için adsl arkasındaki reset dümesiyle kapatıp açtıgımda sorun düzeliyor(tabi Ip'nizin dinamik IP(Değişken) olması gerekiyor.

Gönderildi : 11/11/2009 14:09

Paylaş: