Forum

RDP yazılımı

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] RDP yazılımı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

Vmware Esxi 8 üzerinde Windows Server Essential 2022 kullanmaktayım. Bildiğiniz üzere 2 rdp lisansı bu işletim sistemiyle gelmektedir. Beni sorum Microsoft un RDP lisansı almak yerine daha hesaplı ve verimli bir RDP programı önerir misiniz? Kullanıp tecrübe edenler bilgilerini yazarsa çok memnun olurum.

Gönderildi : 23/08/2023 19:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Essential RDS lisansı desteklemez bu sebeple yapılandırılamaz. RDProtocol ise başka bir şey. Forumda benzer konular var her zaman öncelikle aramayı kullanınız. Desteklemeyen ortamları sunucuya çevirmek için 1-2 tane 3. parti soft. var sadece ve pek yaygın değiller bu forumda çok kullanan bulamazsınız ve pek ucuz da değillerdi önceden.

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/517362/
https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/server-2019-essentials-alternatif-rdp-program/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2023 01:04

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Tüm işlerinizi sunucuya bağlanarak yapacaksanız NComputing ürünlerini inceleyin. Demo yapın. Kendi protokolü ile bağlantı yapıyor. Essential konusunu bilmiyorum. Detekleyip desteklemediğini satıcınıza sorun.

Uzunca bir süre L300 serisi ürünlerini kullandık. Ancak kullanıcılarınızın profili ortak olmalı. Biri gelip Size o lazım bu program lazım dememeli.

Gönderildi : 25/08/2023 10:53

(@ademsabaz)
Gönderiler: 2
New Member

Bu tip durumlarda TSPLUS firmasının RDP servisini kullanıyorum.

Uygun maliyetli ve kullanışlı. Microsoft RDP yi aratmaz.

Gönderildi : 29/08/2023 12:54

(@m-bulenteroz)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

thinstuff Essential sürümünde çalıştığı için tercih ettim. gayet başarılı bir ürün. Teşekkürler

Gönderildi : 26/09/2023 00:45

Paylaş: