Forum

Windows 7'den Windo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7'den Windows Xp'ye Downgrade Hakkı?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@AhmetBASKABAK)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Geçenlerde 10 adet Thinkpad ve Windows 7 üzerinde geliyor makinalar normalde ama kullandığımız uygulamalar dolayısı ile XP sisteme ihtiyacımız var ve o şekilde yollayabileceklerini söylediler ve yasal olduğunu söylediler.

Windows 7'den Windows XP'ye downgrade hakkımız var mı?

Gönderildi : 31/01/2011 14:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Win7 versiyonnunuz enterprise , ultimate ve profesional ise evet var. Ama dilerseniz xp yazılımları xp mode kullanarak çalıştırabilisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/01/2011 14:09

(@AhmetBASKABAK)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Serhat AKINCI Windows Vista'dan Windows XP'ye geçiş yaparken, herhangi bir XP CD'si ile kurulum yapıp ve onun anahtar numarasını kullanıp(daha önceden etkinleştirilip, etkinleştirilmediğini önemli değil), ardından Microsoft'u arayıp böyle bir işlem yapmak istediğimizi ve ardından Microsoft'a Vista'nın faturasını(laptop ile alınmış ise laptop faturasını faks çekmemiz gerektiğini) ve ardından Microsoft yetkilisi ile uygun adımları izlememiz gerektiğini söylemiş. Bu işlemleri aynen bu işlemde de yapmamız gerekecek sanırım.

Gönderildi : 31/01/2011 15:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Key edinebilirseniz sorun olmaz.Aktifleştirme konusunda sıkıntı olursa eğer Serhat hocamın dediklerini yapmanız gerekecek.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/01/2011 15:50

Paylaş: