Forum

Sql Server 2008 R2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server 2008 R2 Developer ve Visual Studio 2010 Akademik Ver. ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@ibrahimCALISKAN)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ben kendi çapımda kişisel olarak web ve masaüstü uygulaması geliştirmeye çalışıyorum ve aynı zamanda bilişim telnolojileri öğretmeniyim. Şu an kullandığım araçlar lisanssız (çünkü daha profesyonel olarak bu işten para kazanmadım). İnternette gezerken Sql Server 2008 R2 Developer Ed. 45$ a amazon.com ve ebay.com da satılıyor ama bu ürünü bu fiyata yakın olarak ülkem sınırları içinde edinemezmiyim? Ayrıca visual studio 2010 un akademik versiyonu benim için yeterli mi? ve bu da ebay.com da 150$ civarında satılıyor. aynı şekilde bu yazılımın lisansını türkiyeden temin edebilir miyim? ben sırf kul hakkı geçmesin istiyorum yoksa evimde bilgisayar bsa falan basamaz 😀

Gönderildi : 20/01/2011 22:07

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Merhabalar Hocam

Sanirim ogretmen olsaniz bile akademik versiyondan faydalanamazsiniz Cunku edu lisansi almak icin lisansi okul icinde kullanmak lazim, ve  cesilti sartlari var,  Mademki bu isten para kazanmiyorsunuz,  Elinizde vmware yada ms virtual PC uzerine  VS 2010 ve sql urunlerini 6 ay boyunca kullanabilirsin. Hatta microsoftun sitesinden VHDleri indirerek VS 2010 ve diger butun toollari hazir kurulmus bir sekilde  Virtual PC uzerinde kullanabilirsiniz

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=592e874d-8fcd-4665-8e55-7da0d44b0dee

Suresi bitince sistemi tekrar kurun.

Iyi Calismalar. 

Gönderildi : 21/01/2011 04:48

(@ibrahimCALISKAN)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aydınlatıcı cevabınız için teşekkürler...

Gönderildi : 25/01/2011 14:11

Paylaş: