Forum

KMS Host Kurulumu

Bildirimler
Hepsini Temizle

KMS Host Kurulumu

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,282 Görüntüleme
(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member
Konu başlatıcı

Lisanlı Office 2010 aldık şirkete. DC serverın üzerinde kms hostu kurmak istedim "The Software Protect Platform service is not installed" hatası alıyorum ilk açıldığında. Bu konu ile ilgili google da arama yaptım ama fazla sonuç bulamadım. DC serverımız windows server 2003  sp2. Bu konuda ne yapabilirim. teşekkürler.

Gönderildi : 09/08/2010 19:15

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Öncelikle 2003 üzerine KMS host uygulamasını kurmanız gerekiyor. İlgil uygulamayı http://support.microsoft.com/kb/968915 adresinden indirip kurduktan sonra office 2010 için önerilen uygulama vasıtasıyla office2010 kms key nizi kullanarak clientlarınız üzerinde ki office 2010 ları lisanslayabilirsiniz. Ancak en az 5 makine başvurusundan sonra lisanslama işlemi başlayacaktır. Eğer sayınız bunun altında ise kms hosyt ile office 2010 paketlerinizi lisanslayamazsınız.

NOT: Makineniz aynı zamanda dc olduğundan system state yedeğinizi aldıktan sonra bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/08/2010 19:43

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkür ederim ama aşağıdaki hatayı aldım bu seferde.

Gönderildi : 09/08/2010 20:22

(@m-hakancan)
Noble Member

Hımm özür dilerim sanırım güncelleme paketini kurun demişim. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=81D1CB89-13BD-4250-B624-2F8C57A1AE7B&displaylang=en adresinden 1.1 versiyonunu çekip kuralım ardından 1.2 güncellemesini yapıp yapılandırmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/08/2010 20:31

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

HakanHocam tekrar merhaba,

dün bahsedilen işlemleri yaptım.

kms host üzerinde ilgili komutu çalıştırınca şu görüntüyü alıyorum

VAMT üzerinde bakınca şu görüntü var

Client tarafında yani Office'in yüklü olduğu tarafta şu komutu çalıştırıyorum :  "cscript ospp.vbs /act"

Çıkan sonuç ise

Zannedersem işlemleri doğru. Lisanslama doğru çalışmış. Fakat sormak istediğim VAMT üzerinde niçin sadece host'un kurulu olduğu yani kendi makinesini gösteriyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 10/08/2010 15:06

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar;

Add Computers bölümünde ki açılır menüden Search for Computers in the Active Directory seçeneğini kullanarak sistemlerinizi tarattınız mı? Anladığım kadarıyla varsayılan olarak üzerine kurulduğu işletim sisteminin lisans bilgilerini gösteriyor. Dolayısıyla sistemlerinizin lisans durumlarını görüp yönetmek için öncelikle ilgili sistemleri eklememiz gerekiyor. Taranacak sistemlerinizde Firewall üzerinde WMI izinlerinin yapılandırılmış olduğundan emin olalım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 10/08/2010 17:08

(@hasankoroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler dediğiniz gibi oldu.

Gönderildi : 10/08/2010 18:13

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 10/08/2010 20:00

(@enderyurt)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba,

office 2010 için kurduğum kms host undaki event viewer --- key management service da toplam 13 tane kms aktivasyon isteği kaydedilmiş. ancak  komut satırından ;

cscript slmgr.vbs /dlv bfe7a195-4f8f-4f0b-a622-cf13c7d16864 komutunu yazdığımda

Ad: Microsoft Office 2010, KMSHost edition

Anahtar Yönetimi Hizmeti bu makinede etkinleştirildi
    Geçerli sayım: 10
    Dinleme Yapılan Bağlantı Noktası: 1688
    DNS yayımlama etkinleştirildi
    KMS önceliği: Normal

İstemcilerden alınan toplam Anahtar Yönetimi Hizmeti isteği sayısı
    Alınan toplam istek sayısı: 62
    Alınan başarısız istek sayısı: 0
    Lisans Durumu Kaldırıldı olan istek sayısı: 0
    Lisans Durumu Lisanslı olan istek sayısı: 11
    Lisans Durumu Yetkisiz kullanım süresi olan istek sayısı: 48
    Lisans Durumu Lisansın kullanım süresi doldu veya donanım hata payı aşıldı o
lan istek sayısı: 0
    Lisans Durumu Orijinal olmayan ürün kullanım süresi olan istek sayısı: 0
    Lisans Durumu Bildirimi içeren istekler: 3

yalnızca 10 adet geçerli sayım lduğunu görüyorum.   bu geçerli sayımların hangi bilgisayarlar olduğunu kullanıcı adlarını veya ip lerini nasıl öğrenebilirim. Ayrıca aktivasyon  isteği host tarafından algılanmasına rağmen isteğin geçersiz istek kabul edilmesinin nedeni ne olabilir. Bu bilgisayarların tamamı için işletim sistemi ve office programı aynı diskten kuruldu.       

Gönderildi : 01/07/2011 14:14

(@enderyurt)
New Member

cevabı sabırla bekliyorum.. [8-)]

Gönderildi : 07/07/2011 16:39

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar;

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=11936 adresinden Volume Activation Management Tool uygulamasını indirip kullanıcılarınızın lisansını izleyip yönetebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 07/07/2011 20:01

(@enderyurt)
New Member

Hocam merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim.  Ancak Vamt ı kullanarak kms aktivasyonunu gerçekleştirmiş cihazları izlemek istediğimde, add computers --> search for computers in the active directory kısmına bilgisayar adını yazdığımda bilgisayarı buluyor ancak "product name" , " product key type", "licence status" başlıkları için unknown yazıyor.  ilave ettiğim bilgisayarların birinin üzerine gelip sağ tık --- update status -- current credential ı tıkladığımda; "erişim engellendi " uyarı alıyorum. ne yapabilirim?

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/07/2011 17:38

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar,

Öncelikle kullandığınız hesabın domain admin yetkisinin olup olmadığını kontrol edelim.

Client üzerinde ki firewall açık ise WMI (Windows Management Instrumentation) için izin olup olmadığını kontrol edebilir miyiz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 15/07/2011 15:48

Paylaş: