Forum

Clonezilla ile alın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Clonezilla ile alınmış X hardware'ine ait Centos Image Başka bir bilgisayara restore etmek

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
568 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar Clonezilla ile alınmış centos 7 imaj mevcut.Ancak ben bunu yeni bir bilgisayara restore etmek istiyorum boyle birşey mumkun mu ? Yeni Hardware ile sorunsuz calısır mı ? 

teşekkürler.

Gönderildi : 24/08/2021 15:05

(@enginkosova)
Gönderiler: 375
Üye

Uygulamadnın universal özelliği var ise yapabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam acroni üzerinde bu mevcut idi. buna bağlı olarak dirverlar olmadan restore ediyordu.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2021 17:14

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/windows_client-4/network-uzerinden-farkli-imaj-yukleme-hk/

https://drbl.org/faq/fine-print.php?path=./2_System/60_universal_clonezilla_image.faq#60_universal_clonezilla_image.faq

Denemeden bilemezsiniz. Problem çıkarsa sizin durumunuzda sanala restore etmeniz daha yararlı olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2021 20:52

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

İbrahim Bey'in dediği gibi restore etmek gerek ki durumu görebilin. Ama normal şartlarda herhangi bir sıkıntı yaşamamanız lazım. Tabi burada şu da önemli. Bu alınmış imajdaki bios ayarları nasıl ve geçtiği noktadaki bios ayarları nasıl olacak?

Buna dikkat etmek gerekli. İmajı alınan makina UEFI ise, restore edilen de UEFI olmalı.

Gönderildi : 26/08/2021 10:04

Paylaş: