Forum

Exchange için ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange için Spam Gateway

10 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
740 Görüntüleme
(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange için linux tabanlı düzgün bir şekilde çalışan önerebileceğiniz spam gateway var mıdır ?

Gönderildi : 06/05/2012 16:45

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

TrendMicro - InterScan Messaging Security . Bu konuda oldukça başarılı.

Gönderildi : 07/05/2012 11:35

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Spamassain oldukça başarılıdır.

Ama sizin talebiniz bir spam gateway'dan çok exchange üzerine kuracağınız bir yazılımsa açık kaynak böyle bir ürün olduğunu sanmıyorum. 

Gönderildi : 07/05/2012 16:20

(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member

Selam.Kendiniz postfix mail scanner ve spamassassin kullanarak kendin spam gateway yapabilirsin. Paralı olarak proxmox var debian tabanlı fenada bir sistem değil hani.triali 30 gün falan.Haberiniz olsun

Gönderildi : 23/05/2012 12:50

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Exchange için spam gateway olarak linux üzerinde ve kesinlikle stabil ve spam'i unutturacak ve aynı zamanda yerli bir ürün olan Surgate Messaging Gateway'i şiddetle öneririm. Sanal ve Appliance olarak satılmaktadır.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 23/05/2012 13:02

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Ben de size Barracuda Spam & Virus Firewall'u önerebilirim.

Gönderildi : 06/06/2012 03:35

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Ben SpamTitan öneririm 

Gönderildi : 09/01/2013 20:17

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Surgate öneririm.

Teknik olarak oldukça gelişmiş özelliklere sahip, incelediğinde rakipleri ile arasında fark göremezsin. (ufak detaylarda fark olabilir zaten oda olmasa farklı ürün olmazdı)

Türk bir arge şirketi tarafında geliştiriliyor, değerlendirmeni tavsiye ederim.

Türk malı almam illaki yabancı bir ürün olsun dersende bana göre en güçlü rakibi barracuda.

Gönderildi : 10/01/2013 03:42

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Surgate alırsan türkçe support ve telefon ile destek alabiliyorsun, diğer ürünlerde ticket açıyorsun, cvp geliyor dil sorunun var ise sıkıntı yaşarsın.

Yabancı ürünler de genelde tr de support var diyorlar ama tr deki elemanlar sistem de tam yetkiye sahip değil, yüzeysel işlemleri yapabilecek yetkili userlar. zaten root yetkisi verseler ürünün kodları public olur. Kısaca yabancı ürünler de support da sıkıntı yaşarsın, sen tr deki şirkete o merkeze(yurt dışına)  ticket açarda açar işte..

Gönderildi : 10/01/2013 03:46

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Benim önerimde Surgate olacak.

Gönderildi : 10/01/2013 19:13

Paylaş: