Forum

linux kullanıcı aya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

linux kullanıcı ayarları

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@alialdemir)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ben pc me debian kurdum ve buna 3 tane kullanıcı ekledim lakin ve problemimi burada fark ettim.

oluşturduğum bu kullanıcılara sınır vermek istiyorum vermek istediğim sınır hhd kullanım sınırı bir nevi sanallaştırma yapmış olacağım

3 kullanıcı işletim sistemi ortak ram ortak ama herkes kendi hhd sini kullanacak örneğin 750 gb yerimiz var bunu 250gb lık olarak kullanıcılara vermek isterim. bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 01/02/2012 20:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar ben pc me debian kurdum ve buna 3 tane kullanıcı ekledim lakin ve problemimi burada fark ettim.

oluşturduğum bu kullanıcılara sınır vermek istiyorum vermek istediğim sınır hhd kullanım sınırı bir nevi sanallaştırma yapmış olacağım

3 kullanıcı işletim sistemi ortak ram ortak ama herkes kendi hhd sini kullanacak örneğin 750 gb yerimiz var bunu 250gb lık olarak kullanıcılara vermek isterim. bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sanırım şu link işini görecektir.

http://www.debian-administration.org/articles/47

Gönderildi : 02/02/2012 00:40

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam çok güzel anlatmışta birde bende iyi ingilizce olsa 🙁

kısaca hocam bunun türkçe bulabileceğim yada /home altında 2 kullanıcı olarak örnek verebilecek varsa çok memnun olurum.

Gönderildi : 04/02/2012 01:16

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam çok güzel anlatmışta birde bende iyi ingilizce olsa 🙁

kısaca hocam bunun türkçe bulabileceğim yada /home altında 2 kullanıcı olarak örnek verebilecek varsa çok memnun olurum.

Yokmu arkadaşlar şu olayı örnekli olarak yazabilecek bi arkadaş. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/02/2012 02:35

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Selam,

Anahtar Kelime : linux user quota

Ertan hocamın verdiği adres gayet güzel, ingilizce sıkıntısı yaşıyorsanız anahtar kelime üzerinden konuyla ilgili türkçe yazılan yazılara bakabilirsiniz.

Kolaylıklar 

Gönderildi : 14/02/2012 13:24

(@alialdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

webmin ilede bunu yapabileceğimi öğrendim webminle bu işlem nasıl yapılır bi arkadaş anlatabilirmi?

Gönderildi : 09/06/2012 00:16

Paylaş: