Forum

Windows 10 Yük...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 10 Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
633 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_
Konu başlatıcı

Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 10 işletim sistemini çıkarttığında, ilk bir yıl içerisinde Windows 7 ve Windows 8 lisans sahibi olanların Windows 10’a ücretsiz geçeceğini açıklamıştı. Bu süreden sonra gerek Windows Update gerekse Medya oluşturma aracıyla yükseltmelerimizi yapmıştık. İlk geçiş kesinlikle Yükseltme şeklinde olmak zorundaydı.

Artık bu duruma gerek kalmadı. Direkt olarak temiz kurulum ile Windows 10 yüklemek ve aktive etmek mümkün.

Aşağıda resimde olduğu gibi lisans stickerinde olan ürün anahtarınızı, Open Lisans ürün anahtarınızı veya Windows 8’in lisansını bulan programlar ile elde ettiğiniz anahtarı Windows 10 kurulumundan sonra ürün anahtarı ekle metodu ile aktive edebilirsiniz.

Bilgisayarlarda bilgi belge kurtarma gerektirmeden temiz kurulum yapmak isteyenler için güzel bir gelişme. Tabi bunu ancak en son dağıtım olan Windows 10 1511 derlemesi ile yapabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 burada geçenlerde 1511 derlemesi dağıtılıyordu ancak durduruldu. İlk başta buradan elde edenler bunun kazanımını sağladı. Ancak ilerleyen günlerde bu adreste 1511 derlemesi yer alacaktır.

windows7licensesticker

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2015 02:17

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Rıza hocam çok yerinde bir bilgi oldu emeğine sağlık.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 06/12/2015 02:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 10 işletim sistemini çıkarttığında, ilk bir yıl içerisinde Windows 7 ve Windows 8 lisans sahibi olanların Windows 10’a ücretsiz geçeceğini açıklamıştı. Bu süreden sonra gerek Windows Update gerekse Medya oluşturma aracıyla yükseltmelerimizi yapmıştık. İlk geçiş kesinlikle Yükseltme şeklinde olmak zorundaydı.

Artık bu duruma gerek kalmadı. Direkt olarak temiz kurulum ile Windows 10 yüklemek ve aktive etmek mümkün.

Aşağıda resimde olduğu gibi lisans stickerinde olan ürün anahtarınızı, Open Lisans ürün anahtarınızı veya Windows 8’in lisansını bulan programlar ile elde ettiğiniz anahtarı Windows 10 kurulumundan sonra ürün anahtarı ekle metodu ile aktive edebilirsiniz.

Bilgisayarlarda bilgi belge kurtarma gerektirmeden temiz kurulum yapmak isteyenler için güzel bir gelişme. Tabi bunu ancak en son dağıtım olan Windows 10 1511 derlemesi ile yapabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 burada geçenlerde 1511 derlemesi dağıtılıyordu ancak durduruldu. İlk başta buradan elde edenler bunun kazanımını sağladı. Ancak ilerleyen günlerde bu adreste 1511 derlemesi yer alacaktır.

windows7licensesticker

Bilgilendirme için teşekkürler , alternatif  olarak  ,  https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10   linkteki tool ile  bootable  oluşturulan usb deki setup.exe yi tıklayarak kurulum  yönergelerinden saklanacak  verilerde  hiçbirşeyi  saklama  secenegı secildiginde de  temiz  kurulum yapıyor ancak bunun için  client  işletim sisteminin  açılıyor  olması  gerekli .

Gönderildi : 06/12/2015 17:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Eline sağlık Rıza.

Gönderildi : 15/12/2015 00:34

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Merhaba OEM lisans anahtarları için temiz kurulumda sorun yok çalışıyor fakat benim çözemediğim open lisanslarda etkinştirme yapmıyor. Microsoft ile yarım saat görüştüm herkes birbirine aktardı durdu. En son dedikleri temiz kuramazsınız önce upgrade yapacaksınız sonra o makina için temiz kurulum yapabilirsiniz. 

3-5 makinada sorun yokda 300-500 makinası olanlar nasıl çözüm ürettiler acaba önce upgrade sonra temiz kurulum uzun iş bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen. Teşekkürler. 

windows7licensesticker

Gönderildi : 20/06/2016 18:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_
Konu başlatıcı

Open lisans merkezi ile görüşüp durumu netleştirebilirsiniz belki yeni key verebilirler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/06/2016 01:48

Paylaş: