Forum

ML350 g4 serverda &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ML350 g4 serverda "bus master error" problemi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar akşam  rdp ile bağlandığım sunucum da backup alma işlemini başlatmıştım yaklaşık yarım saat sonra tekrar bağlanmayı denediğimde sunucuma erişemedim.Sabah ilk olarak sunucunun başına gittiğimde sunucunun kapanmış olduğunu gordum.Sunucumu acarken iki tane "bus master error " hatası aldım fakat sunucu normal olarak acılmaya devam etti.Bu sorunun nasıl cozebilirm.

Gönderildi : 04/02/2009 18:43

(@berkantmutlu)
Gönderiler: 406
Reputable Member

Merhaba,

Hata tam olarak nedir? Nerede karşınıza çıkmaktadır?

Bunların yanında HP.com'dan son çıkan firmware CD'sini (8.30) yükleyerek firmware işlemini yapmanız önerilir. Bu işlemden sonra aynı hatayı almaya devam ediyorsanız üstteki bilgileri vermeniz gerekecektir.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 04/02/2009 20:03

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Berkant bey merhaba

hatayı server acılırken hp logosundan sonra configurasyon bilgilerinin  gosterildiği ekranda almaktayım.hp forumlarında  http://forums13.itrc.hp.com/service/forums/questionanswer.do?threadId=716782  

bu postları buldum.mevcut serverımdede orjinal olmayan bir dvd ve dat40 (internal) backup unitesi mevcut.

Gönderildi : 04/02/2009 20:31

(@berkantmutlu)
Reputable Member

Merhaba,

Bu durumda firmware yüklemesi yaptıktan sonra hem dat40'ı hem de DVD nizi çıkartmanız ve sunucuyu bu şekilde açmaya çalışmanız gerekir. Üzerindeki hiç bir 3.party donanım olmamalı. Bu şekilde sağlıklı olarak test edilir.

Gönderildi : 04/02/2009 20:53

(@adememir)
Gönderiler: 121
Estimable Member

Merhabalar,

ML350 G5 server kullanıyorum server bazı zamanlarda kilitleniyor. Hiç bir işlem yapmıyor. Acaba sebebi ne olabilir? Serverı resetledikten sonra sorun çözülüyor. Server kendine geliyor. 4 gb ram var. SQL ve File server olarak kullanıyorum. SQL in datasının boyutu 2.5 gb büyüklüğünde. Task Manager dan  baktığımda  Image Name : sqlservr.exe  Mem Usage : 1.710.000 olarak gözüküyor. 1.710.000 nekadar ram yada işlemciye tekabul ediyor acaba?

Intel Xeon (R) CPU E5310 1.60Ghz 3.50 ram (aslında 4 gb ram var)

firmware-8.40-0 versiyon güncellemesini yüklemem acaba sorunu ne kadar çözebilir?

Hp server da versiyon güncellemesi hiç yapmadım nasıl yapılacağı konusunda şifaen biraz bilgi verebilirmisiniz? Saygılar. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/03/2009 20:50

(@adememir)
Estimable Member

Arkadaşlar yok bir fikri olan ?? yeni konu mu açmalıyım

Gönderildi : 23/03/2009 14:51

(@berkantmutlu)
Reputable Member

Merhaba, 

Bu şekilde sorunuza yanıt bulmanız oldukça zor. Yeni konu açarsanız daha kolay yanıt alırsınız.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz. Önce arama yapın eğer sonuç alamazsanız yeni konu açarsınız.

Firmware ve Support Pack güncellemeleri ile ilgili forumda yayınlanmış makaleler mevcuttur.  

Gönderildi : 23/03/2009 23:17

(@adememir)
Estimable Member

Berkant Bey,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Yazmış olduğunuz makalenizden firmware güncellemesini yaptım.

Server kilitlenmesi konusu içinde araştırdım fakat birşey bulamadığım için yeni konu açtım. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/03/2009 19:41

Paylaş: