Forum

HP ML150 G6 SYSTEM ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP ML150 G6 SYSTEM Fanlarını Baypass etmek

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
661 Görüntüleme
(@reberakinci)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Ml150 G6 anakartı normal bir kasa içerisinde çift işlemcili ev bilgisayarı olarak kullanamya çalışıyorum ancak biliyorsunuz ki 

sistem fanları çıkarıldığı zaman BMC hatası nedeniyle otomatik olarak kapanıyor sistem. 

İnternettte çok uzun süredir araştırıyorum bu fanları paypas etmenin bir yolu varmıdır? 

Rus bir satış sitesinde aşağıdaki resimlerde ki gibi bir çözüm yolu bulmuşlar ama nedir ne değildir tam olarak çözemedim. 

Burada tüm sistem fanlarından 1 pine kasa fanından iki pine bağlantı yapıp bir araya toplamış ama o Mavi şeyin içerisinde bir dirençmi var yoksa kabloları sadece birbirine mi bağlamıştır çözemedim.

Çünki her denememde Fan or inlet ambient sensor detect failed and prepare to shutdown hatası alıyorum sistem kapanıyor. Kendi fanları extra gürültülüü ve İLO içerisinden devirlerini düşüremedim. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok sevinirim. 

Kendi fanları dışında PWM Fanlar ile değişim yapsak yine aynı hatayı alırmıyım.

Konu hakkında tecrübesi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/12/2018 18:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Cidden ilginç bir istek, eğer öğrenirsen lütfen bizim ile de paylaş. Yada google çeviri ile ilgili foruma sor bakalım ne diyorlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2018 20:43

Paylaş: