Forum

Sunucu Odası ve Net...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sunucu Odası ve Network Dağıtım Odası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,183 Görüntüleme
(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizin bünyesinde bir sunucu odamız bulunuyor ve ISO 27001 içeriğine uygundur.

ikinci lokasyon içinde sunucu odası olmasını istemiyoruz, tüm sistemleri mevcutta bulunan sunucu odamıza bağlamak istiyoruz, bu nedenle ikinci şubede yer alacak oda için dağıtım noktası adını belirlemek mi gerekir? literatürde bu tanım nedir?

Ve bu oda içeriği standartlarında nelere yer verilmesi gerekir? 

teşekkürler.

Gönderildi : 16/09/2020 19:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sonuçta herşey cloud da olsa bir bt odası gerekli. Anahtarlamanın konumlandırılacağı, daha düşük soğutma ve yangın vs ihtiyaçların planlanacağı. Bunlar 27002 gibi 27000 ailesi altında yer alıyor zaten.

https://en.wikipedia.org/wiki/Equipment_room
alttan diğer oda tiplerine bakabilir ve araştırabilirsiniz.

Ek olarak organizasyonunuza göre 19650, 22301 değerlendirebilirsiniz.

alıntı:
"Ayrıca bu süreçte, sistem odası tasarlar ve planlarken TIA-942 , EN50-600 gibi standartlar yol haritası olarak kullanılabilir."

https://www.isokalitebelgesi.com/iso-27001-standartlari-nelerdir-iso-27000-standart-ailesi-iso-27001-standardi-nedir

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2020 21:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Gönderen: @UgurONDUC

Merhaba,

Şirketimizin bünyesinde bir sunucu odamız bulunuyor ve ISO 27001 içeriğine uygundur.

ikinci lokasyon içinde sunucu odası olmasını istemiyoruz, tüm sistemleri mevcutta bulunan sunucu odamıza bağlamak istiyoruz, bu nedenle ikinci şubede yer alacak oda için dağıtım noktası adını belirlemek mi gerekir? literatürde bu tanım nedir?

Ve bu oda içeriği standartlarında nelere yer verilmesi gerekir? 

teşekkürler.

27001 bir standarttır. Şunu bunu yapmalısın şeklinde yazmaz. Genel konsept "Yaptığını yaz, yazdığını yap" şeklindedir. İki odanız olur, tek odanız olur, ikinci lokasyon buradan çalışır böyle bir durumu sorgulama şöyle böyle yap deme gibi bir durumu yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/09/2020 07:48

Paylaş: