Forum

Hangi Sunucu Kirala...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Hangi Sunucu Kiralama?

10 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
5,123 Görüntüleme
Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar yıllar sonra tekrar IT işine geri döndüm ve biraz uzak kaldım bu işlerden. Şuan ihtiyaç olarak bir sunucu kiralamak istiyorum. Fakat neresi iyidir kesintisiz hizmet veren sunucuları iyi olan bir tavsiye almak isterim. Teşekkürler. 

Gönderildi : 08/05/2022 20:25

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba bu konu biraz bütçe ve ihtiyaçlara göre değişmekte yani amacınız mail barındırmak için mi yoksa bir uygulama sunucusu mu kurmak istiyorsunuz ? Bu konuda her zaman tercihim kendini kanıtlamış ve özellikle destek hizmetleri hızlı ulaşılabilir firmalar olmasından yana.

Gönderildi : 09/05/2022 07:56

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@berkayguzelbeyoglu Merhaba öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.

Aslında yapmak istediğim şey şu, fiziksel bir sunucu kiralamak bunun üzerine de Vmware kurup oradan da sanal sunucu kiralama modelini uygulamak istiyorum. Şuan çalıştığım firmalar yurtdışı olduğu için Leaseweb ile çalışıyordum. Çok çok iyi bir firma. Fakat Türkiye'deki müşterilerin verileri yurtdışına aktarma da sorun olduğu için bu nedenle Türkiye de bir firma ile çalışmak durumundayım. Bütçe konusu tabii önemli bu devir de fakat böyle bir iş modeli için de ciddi anlamda yatırım yapacağım. Belli başlı firmalar var natro, turhost, ihs, radore v.b. gibi fakat üzülerek söylüyorum bu işler de hepsi yeniler. Benim için öncelikli olarak bu hafta içerisinde bu işi bitirmek. Bana önerebileceğiniz bir firma olursa çok sevinirim. 

Gönderildi : 09/05/2022 09:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu bahsettiğiniz firmalar aslında uzun süredir bu işi yapan kurumsal firmalar, eğer bunları beğenmiyor iseniz TT, VF, Turkcell, NGN gibi yerleri deneyebilirsiniz. Tek sunucu için bu markalar büyük kaçabilir ama.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2022 10:22

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hakan Hocam selamlar Bilge Adam dan bu yana çok sene geçti bende biraz uzak kaldım bu işlerden açıkçası. Daha doğrusu yurtdışı deneyimi diyelim. Avrupa da ki firmaların sunduğu hizmeti insan burada da bulmaya çalışıyor haliyle. Bu anlamda söylemiştim. Her ayrıntıyı seçebilme erişim ve destek anlamında çok farklı. Sizin de çalıştığınız bildiğiniz güvenilir bir firma var mıdır? Dedicated Sunucu olarak kiralayacağım. Teşekkürler. 

Gönderildi : 09/05/2022 10:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ben hem yurt dışı hem yurt içi çalışıyorum, ne yazık ki yurt dışında istediğin özellikleri burada ucuza bulamazsın. Yani oradaki maliyetler ile buradaki maliyetler bir değil. En uygun çözümler yine senin yazdığın şirketler. Turkcell, VF, TT vs zaten daha pahalı olur. Bir de söz konusu 1 sunucu ise zaten çok büyük bir iş olmadığı için kimse heveslenmez, bu tarz pek çok iş var, yani bence bu şirketlerden birini deneyebilirsin. Ben hepsi ile birebir veya müşterim özelinde çalışıyorum, hepsi iyidir. Ama yurt dışındaki memnuniyeti bulamazsın. Bu memnuniyeti müşterilerim kabin vs kiralayarak büyük DC lerden alıyor, diğerleri 1 sunucu için zaten ortalama bir hizmet sunabilirler. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2022 11:46

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Anladım hocam teşekkür ederim. CloudVist ile çalışmaya karar verdim şimdilik. F/P olarak değerlendirdim. Daha sonrasında bir kabin yada oda kiralamayı düşünüyorum. Özellikle şurası demek zor gerçekten. Benim firmalar konusunda bilgim olmadığından tecrübelerinizden yararlanmak istedim. Hani özellikle şurası dediğiniz bir yer var mıdır? Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/05/2022 12:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

İlk defa duydum, ilerleyen dönemde buraya yorum yaparsın iyi kötü diye öğrenmiş oluruz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/05/2022 12:32

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Tabi ki paylaşacağım. Teşekkürler hocam. 

Gönderildi : 09/05/2022 12:41

(@onurkizil)
Gönderiler: 14
Eminent Member

@tolgaturpcu Merhaba hocam ben de düşünüyorum vps cloudvist'ten memnun kaldınız mı? Fiyatları uygun görünüyor. 

Gönderildi : 07/10/2022 22:09

Paylaş: