Forum

Localde Bulunan Sub...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Localde Bulunan Sub Domaine Erişme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
648 Görüntüleme
(@ogozacan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Üsdatlar

Şirketimiz sitesi hostingi dışarıda . Şirket içerisinde kullandığımız web tabanlı bir uygulamamız mevcut. DNS A kaydını hosting üzerinde dış ip adresimiz olarak ayarladım. abc.siketadı.com adresi üzerinden hem içeriden hemde dışarıdan bu wweb tabanlı uygulamamıza erişebiliyoruz. Ancak ben şirket içindeyken bu siteye erişmek için localden gitmek istiyorum. Şirket içindeki DNS den A kaydını burada okuduklarımla yaptım. Ama hala daha subdomaindeki sayfaya erişmek istediğim de dış ip üzerinden erişiyorum. Ping attığımda da public ip adresimizi görüyorum. Okuduğum ve araştırdıklarım sonucunda bir çözüm bulamadım. subdomain nin kurulu olduğu sunucunun ip adresinden de gitmeye çalıştığımda IIS sayfası geliyor önüme .

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler .

Gönderildi : 25/05/2022 21:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Gönderen: @ogozacan

Merhaba Üsdatlar

Şirketimiz sitesi hostingi dışarıda . Şirket içerisinde kullandığımız web tabanlı bir uygulamamız mevcut. DNS A kaydını hosting üzerinde dış ip adresimiz olarak ayarladım. abc.siketadı.com adresi üzerinden hem içeriden hemde dışarıdan bu wweb tabanlı uygulamamıza erişebiliyoruz. Ancak ben şirket içindeyken bu siteye erişmek için localden gitmek istiyorum. Şirket içindeki DNS den A kaydını burada okuduklarımla yaptım. Ama hala daha subdomaindeki sayfaya erişmek istediğim de dış ip üzerinden erişiyorum. Ping attığımda da public ip adresimizi görüyorum. Okuduğum ve araştırdıklarım sonucunda bir çözüm bulamadım. subdomain nin kurulu olduğu sunucunun ip adresinden de gitmeye çalıştığımda IIS sayfası geliyor önüme .

internet çıkışında kullandığınız firewall cihaz destekliyor ise hairpin nat (u-turn nat ) ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Bu ileti 2 yıl önce Vasvi UYSAL tarafından düzenlendi

Gönderildi : 26/05/2022 09:24

(@ogozacan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

@vasviuysal 

hocam benim kullandığım FW de loopback olarak geçiyor ve evet bu ayarı yaptım . ama genede değişen bir şey olmadı .

Gönderildi : 26/05/2022 11:07

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

@vasviuysal 

hocam benim kullandığım FW de loopback olarak geçiyor ve evet bu ayarı yaptım . ama genede değişen bir şey olmadı .

Muhtemelen bir yerde yanlış işlem yapıyorsunuz tahminimce , hangi cihaz (firewall )

Şirkette domain yapısı var ise GPO ile clientlerin hosts dosyasını da düzenleyerek aynı işlemi yapabilirsiniz.

Bu ileti 2 yıl önce Vasvi UYSAL tarafından düzenlendi

Gönderildi : 26/05/2022 11:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Üsdatlar

Şirket içerisine abc.cozumpark.com diye doğrudan bir zone aç ve hosting ip adresini yaz.

İhtiyaç duyduğun sub domain api.cozumpark.com ise onun içinde bir zone aç ama bu sefer iç ip yaz.

https://www.hakanuzuner.com/active-directory-ortamlarinda-split-dns-kullanimi/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2022 12:45

Paylaş: