Forum

Sub domain yonlendi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sub domain yonlendirme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,163 Görüntüleme
(@SelimUYSAL)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Linux cpanel bir sunucumasa var. Bu sunucu daki web sitem php. Sub domain ı asp.net destekleyen Server da bulunan domain e yönlendirmek istiyorum. Ama iframe kullanmak istemiyorum. 

Örneğin 

testsite.com benim php destekleyen sunucumdaki site. İstediğim alt.testsite.com adresini başka bir Server da bulunan deneme.com adresine yönlendirmek. 

Bu şekilde asp de yazdığım siteyi de aynı domain olarak göstermeyi umuyorum.

Dns ler ile olabilir diye düşünüyorum. Ama nasıl 

Gönderildi : 31/01/2016 00:01

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 480
Honorable Member

Cpanelde dns kayıtların yönetimi vardır orada alt isminde kayıt açarak sunucunun ipsini yazabilirsin.

Gönderildi : 31/01/2016 04:22

(@SelimUYSAL)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Benim istediğim;

abc.com adresine test.abc.com subdomaini açıp, bunu xyz.com adresine yönlendirmek. ama ekranda yine test.abc.com yazacak şekilde

Gönderildi : 31/01/2016 17:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Benim istediğim;

abc.com adresine test.abc.com subdomaini açıp, bunu xyz.com adresine yönlendirmek. ama ekranda yine test.abc.com yazacak şekilde

Selim Bey,

Hakan Kaplanoğlu Bey'in cevabı doğru.

Ben SiteGround sisteminde denedim, cPanel'de bir subdomain yarattım (test.abc.com diyelim) ve subdomain'i Google ana sayfasına (IP 74.125.224.72) yönlendirdim.  Fakat açılan sayfada test.abc.com gösterilmiyor, yerine yine http://google.com yazıyor.  Bunun nedeni de şu: yönlendirme sırasında yollanan HTTP isteğinin (request) header kısmında "test.abc.com" yer alıyor.  Google sunucuları bunu görüyor ve işbirliği yapmıyor, kendi domain adı olan google.com ismini göstermeye devam ediyor.

Yani yönlendirme çözümün bir kısmı, fakat:

1) Yönlendirilen sitenin de (örneğinizdeki xyz.com sitesinin de) işbirliği yapması gerekiyor.

2) Yönlendirilen sitenin relative (göreceli) linkler kullanması gerekiyor; aksi takdirde kullanıcı birkaç tıklama sonrası kendisinin farklı bir domain'e geçirildiğini anlayacaktır.

Kaynak: http://serverfault.com/questions/229809/redirect-subdomain-example-org-to-somethingelse-com-hidden-to-the-user (http://serverfault.com/questions/229809/redirect-subdomain-example-org-to-somethingelse-com-hidden-to-the-user&usg=ALkJrhi3c7ifDPpvbfLlWfNIM8T2ffEcx g" target="_blank">makine çevirisi)

Umarım bilgiler yararlı olmuştur.

Gönderildi : 01/02/2016 01:13

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Cpanel tarafında yönlendireceğiniz subdomain kaydını IIS tarafındaki sitenizin ip adresine yönlendirin. 

IIS tarafında binding'e yonlendirdğiniz subdomaini ekleyin. 

Site yazılım tarafında ise linkleri verirken  /sayfa.aspx şeklinde yönlendirmeler kullanın link olarak yönlendirme kullanırsanız örneğin : abc.om/sayfa.aspx o linke tıkladıktan sonra abc.com domainine düşersiniz. 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 02/02/2016 18:25

Paylaş: